Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Halina Bortnowska

Bramy piekielne

Wielkie skażenia moralne — a pedofilia do nich należy — mają to do siebie, że zdrowe instytucje potrafią się z nich oczyszczać, nie dają się przegryźć na wylot, na śmierć.

Kościół rzymskokatolicki przechodzi kolejny kryzys odporności. Sam dopuszcza i montuje w swoich murach „bramy piekielne”. Pedofilia jest jedną z takich bram. Wierzę, że będzie zdemaskowana i zniknie. Wierzę, bo to zwycięstwo mieści się w obietnicy Jezusa. On sam dopilnuje, by Kościół nie został pokonany przez zło, które się w nim zagnieżdża.

Myśląc o naprawie (reformie) Kościoła, nie powinniśmy się jednostronnie skupiać właśnie i wyłącznie na pedofilii. „Bram piekielnych” jest więcej. Zło przepycha się przez bramę chciwości, materializmu praktycznego, zaniku ducha ubóstwa i służby.

Zaraz obok tkwi wygodna, szeroka brama lenistwa — łatwizny, bylejakości, trwonienia czasu, bezmyślności, zawinionej ignorancji.

I tak można by dalej! Przecież otwarta jest też bardzo piekielna brama nienawiści — nieodpuszczania, niedarowywania, zemsty, która ma się dokonać tutaj lub w zaświatach. Niejedno oko gorszy się miłosierdziem i dobrocią Pana.

A pięknie wyzłocona brama pychy?

Zróbmy coś, by te bramy wszystkie naraz pozaślepiać, zamurować — a jeśli nie damy rady, bo zbyt wielu z nas cierpi na paraliż hipokryzji? To trzeba przynajmniej zaopatrzyć bramy zła w dniem i nocą migocące światła ostrzegawcze.  

opr. ab/ab


Copyright © by Tygodnik Powszechny

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Kościół Katolicki oczyszczenie hipokryzja pycha bramy piekielne pedofilia eforma
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W