Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


o. Jacek Salij OP

Wierzę w ciała zmartwychwstanie...

Chrystus zmartwychwstał! Jezus Chrystus jest pierwszym Człowiekiem, który osiągnął ostateczne i nieprzemijające spełnienie swojego ludzkiego istnienia. Rzecz jasna, On zmartwychwstał, bo jest Synem Bożym, ale wiekuistego wypełnienia doczekało się w Nim nasze człowieczeństwo. To dlatego, że On zmartwychwstał, możliwe stało się wniebowzięcie z duszą i ciałem Jego Matki. I dlatego, że On zmartwychwstał, już teraz dostępne jest nam życie wieczne, a w Dniu Ostatecznym — wskrzeszenie również naszych ciał. „Chrystus bowiem zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli” (1 Kor 15,20). Również moje i twoje człowieczeństwo dostąpi ostatecznego i wiekuistego wyniesienia, zarówno w swoim wymiarze duchowym, jak i cielesnym. Pod warunkiem jednak, iż będziemy żyć i umierać w Chrystusie.

Już dzisiaj ta nasza nadzieja ma swoje doświadczalne prześwity. Przecież dosłownie na co dzień możemy doświadczać tego, że w moim ciele i z jego realnym współdziałaniem czynię dobro. I tego, że z Bożą pomocą „utrzymujemy ciała nasze w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności” (1 Tes 4,4). I tego nawet, co tak odważnie nazwał Apostoł Paweł, że „w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa” (Kol 1,24). Chwalebne zmartwychwstanie ciał, którego się spodziewamy w Dzień Sądu Ostatecznego, będzie niejako logicznym uwieńczeniem tych wszystkich drobnych i wielkich zwycięstw łaski Bożej w moim ciele, w naszych ciałach.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Chrystus śmierć zmartwychwstanie doskonałość wiara ciało Sąd Ostateczny życie w Chrystusie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W