Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Z ŻYCIA KÓŁ PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II

ODWIEDZINY U PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II W DŻAKARCIE, INDONEZJIW maju 1999 r. Richard L. Krzyżanowski, członek Komitetu Doradczego Fundacji Jana Pawła II, w ramach podróży na Daleki Wschód odwiedził Koło Przyjaciół Fundacji w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Indonezyjskie Koło, od momentu powstania przed pięcioma laty, prowadzi ożywioną działalność. Pod przewodnictwem Jongky F. Januar i G.T. Onggowasito grupa z powodzeniem podejmowała szereg inicjatyw mających na celu nawiązanie bliskiego kontaktu z Watykańską Fundacją Jana Pawła II i Domem Pielgrzyma przy via Cassia w Rzymie. Koło Przyjaciół z Dżakarty wielokrotnie organizowało wyjazdy do Rzymu dla indonezyjskich katolików. Ich obecność podczas papieskich audiencji zawsze raduje Ojca Świętego, który z serca im błogosławi.

Wizyta Ryszarda Krzyżanowskiego stanowiła okazję do spotkania wszystkich zaangażowanych członków Koła w domu pana Onggowasito 18 maja br. Pan Ryszard entuzjastycznie mówił o działalności Kół Fundacji na całym świecie, jak również o planach rozwoju działań Fundacji w przyszłości na polu kultury i edukacji. Krótka modlitwa o potrzebne zdrowie dla Ojca Świętego poprzedziła skromny, ale bardzo udany indonezyjski obiad.

Prezes Koła w Dżakarcie, Jongky F. Januar z dużym zaangażowaniem podejmuje inicjatywy służące pomocą w różnych dziedzinach życia społecznego i kulturalnego w Indonezji. Dyskutowano nad planami dotyczącymi obchodu Roku Jubileuszowego 2000 i na temat zorganizowania wyjazdu reprezentatywnej grupy katolików indonezyjskich do Włoch na Boże Narodzenie 1999 i na spotkanie z Ojcem Świętym. Indonezyjskie Koło w związku z 80. rocznicą urodzin Jana Pawła II oraz jubileuszowymi obchodami 2000 lat trwania chrześcijańskiego dziedzictwa i kultury zamierza zainspirować w przyszłym roku szereg imprez kulturalnych i religijnych. Jongky planuje również poszerzenie działalności Fundacji poza Indonezję. Mamy nadzieję, że wkrótce powstanie nowe Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Singapurze i w innych częściach Azji południowo-wschodniej.

Wszystkich nas bardzo cieszy dotychczasowy rozwój działalności indonezyjskiego Koła.

Niech Bóg błogosławi członkom Koła Przyjaciół Fundacji w Dżakarcie. 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Indonezja Koło Przyjaciół Fundacji L. Krzyżanowski Dżakarta Jongky F. Januar G. T. Onggowasito

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W