Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jonathan Düring, Hubert Hering

3 MINUTY MILCZENIA

Niezbędnik licealisty

ISBN: 978-83-7505-133-9

wyd.: WAM 2008


Spis treści
Słowo wstępne5
Modlić się słowami Biblii7
Modlitwa ma wielowiekową tradycję17
Myśli i opowieści31
Odwaga37
Modlitwy z całego świata41
Pokój dla wszystkich59
Ja — Ty — My63
Kim jest On?89
Życie w szkole95
Modlić się ciałem117
Powiedzieć dobre słowo i pozwolić mu działać133
Wykaz źródeł140

SŁOWO WSTĘPNE

Dniami nauki szkolnej rządzi plan lekcji. W równym stopniu odnosi się to do uczniów, jak i do nauczycieli. To plan lekcji wyznacza, kiedy i gdzie musimy być i z kim się spotkamy. I nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak przebiegnie kolejna lekcja, konkretne spotkanie ani jakie ono będzie. Każda lekcja jest inna, każda stawia inne wyzwania. To, co w danym momencie przemawia do klasy, do indywidualnego ucznia czy nauczyciela, kiedy indziej nie działa. Lekcja może być udana, a wspólne uczestniczenie w niej przynieść pożytek, jeśli wszyscy obecni są gotowi uważnie słuchać i angażować się.

Książeczka, którą oddajemy do rąk uczniów i nauczycieli, podpowiada, jak w zwyczajnym szkolnym dniu tworzyć przestrzeń ciszy. Umożliwi ona wspólne i indywidualne przedstawianie Bogu w modlitwie tych spraw i problemów, które wynikają z życia i poruszają dorastających młodych ludzi. Zebrane w niej modlitwy i krótkie opowiadania, słowa mądrości, ćwiczenia i refleksje, których autorami są niekiedy sami uczniowie, ułatwiają odkrycie głębi otaczającej rzeczywistości i wyrażają wielobarwność życia. Mamy nadzieję, że dzięki temu lekcje w szkole staną się inne, głębsze, że wszystkim łatwiej będzie się uczyć, a życie w szkole nabierze nowego wymiaru.

Jonathan Düring i Hubert Hering

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież modlitwa opowiadania sens życia myśli rozważania licealista

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W