Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Ciekawostki | Dvd,Mp3 | Ebiznes | Gry komputerowe | Internet | Kościół i Internet | Oprogramowanie | Sprzęt |

Test komputerów

Przetestowaliśmy osiemnaście komputerów oferowanych na polskim rynku. Dwa pierwsze miejsca zajęły produkty największych producentów, ale najlepszym zakupem w kategorii komputerów ekonomicznych okazał się Galaxy MicroMaster firmy Mikrotech.

W naszym rankingu zmiana w stosunku do poprzedniego miesiąca to pojawienie się dwóch nowych komputerów firmy Inwar: Adagio i Lento. Niestety, nie zajęły żadnych znaczących miejsc. Mimo zmian cen na pierwszych miejscach pozostały produkty Optimusa, JTT i Mikrotechu. W dalszym ciągu w kategorii ekonomicznych zwycięża model z najtańszym Celeronem 433 MHz, a w kategorii wydajnych - z Pentium III 750. Najszybszy, ale jednocześnie najdroższy był komputer z procesorem Pentium III 733 z magistralą 133 MHz. Poniżej prezentujemy dwie tabele Top 10, w których komputery zostały ustawione w zależności od oceny ogólnej. W trzeciej tabeli zamieszczamy wyniki testów szybkości.

Optimus Prestige

Firma Optimus po raz kolejny dzierży palmę pierwszeństwa w kategorii szybkości komputerów. Wynik 310 punktów PC WorldBench był o 50 procent lepszy od wyniku zwycięzcy w kategorii komputerów ekonomicznych. Tak dobry wynik przyniosło zastosowanie najnowszego procesora Intela Pentium III 733 MHz i magistrali 133 MHz. Niestety, za tak dużą moc trzeba zapłacić 8782 złote. Osoby, dla których moc komputera jest sprawą pierwszej wagi, na pewno docenią zalety modelu Prestige.

Mikrotech Galaxy MicroMaster

Komputer krośnieńskiej firmy Mikrotech uzyskał po raz kolejny znaczek najlepszego zakupu w kategorii ekonomicznej. Choć wyposażenie nie wyróżnia go spośród innych, wynik 202 punkty w teście PC WorldBench w zestawieniu z niską ceną 2756 złotych dały wysoką notę końcową. Zawiera procesor Celeron 433 MHz, co kwalifikuje go do zastosowań biurowych, w których potrzebna jest moc obliczeniowa, ale bardzo ważna jest też cena.

Adax sDelta 750 trzy

Uzyskał znaczek najlepszego zakupu w kategorii komputerów wydajnych dzięki połączeniu wysokiej wydajności (289 punktów PC WorldBench) z doskonałym wyposażeniem. Jest wyposażony w najszybszy procesor Pentium III 750 MHz, kartę dźwiękową Sound Blaster Live!, kartę graficzną z procesorem GeForce 256 i modem 56K.

Inwar Lento

Po raz pierwszy prezentowany na naszych łamach; nie uzyskał wystarczającej liczby punktów, by znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Mimo dość niskiej ceny (2471 złotych), uzyskanej dzięki zastosowaniu komponentów zintegrowanych z płytą główną, zajął dopiero 11 miejsce.

Inwar Adagio

Drugi z prezentowanych komputerów firmy Inwar zajął 4 miejsce w kategorii komputerów ekonomicznych. Dobrze wyposażony i oferowany po stosunkowo niskiej cenie, z powodzeniem konkurował z produktami renomowanych firm.

opr. JU/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: komputer Sprzęt Konfiguracja Test Optimus JTT
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W