Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Biblia dla młodych ciałem i... duchem

AC

Pismo Święte dla młodych

Pismo Święte dla młodych - foto
Autor/źródło: Agnieszka Czylok

Ukazała się wyjątkowa edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana dla młodych czytelników. Jednak ma ona także wszelkie cechy Biblii rodzinnej.


Po otworzeniu "Pisma Świętego dla młodych" nie można wyjść z zachwytu... Człowiek otwierający tę Biblię czuje, że za chwilę "wyruszy" w pasjonującą podróż po biblijnym świecie. Pełny tekst Biblii Tysiąclecia urozmaicony został tematycznymi ramkami. W ten oto sposób poznajemy sylwetki ciekawych postaci biblijnych, zapamiętujemy ważne wersety, czy też odkrywamy codzienne życie w starożytności. Dodatkowo pojawia się ramka "Czy wiesz...", która podsuwa interesujące informacje, dzięki którym łatwiej można zrozumieć trudniejszy fragmenty Biblii. Nie zabrakło także zadań praktycznych. Mają one pomóc w zastosowaniu Bożego Słowa w codziennym życiu.

"Pismo Święte dla młodych", inaczej zwane "Biblią z papugą", ukazało się dzięki Wydawnictwu Pallottinum i Rafael. Może być bardzo cennym prezentem (jest miejsce na dedykację) dla młodej, bliskiej sercu osoby w rodzinie, dla kogoś, kto przygotowuje się do bierzmowania, czy też po prostu prezentem bez okazji dla całej rodziny - bo trzeba przyznać, że "Biblia z papugą" ma wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Warto ją czytać razem. Cóż piękniejszego nad rodzinne pogłębianie relacji z Panem Bogiem i czerpanie ze Źródła Miłości? Czytanie Pisma Świętego umacnia rodzinę, wskazując na Tego, który wszystko dał i wciąż daje. Pomaga na wspólnej drodze do świętości. Warto więc, aby "Pismo Święte dla młodych" znalazło się w katolickich domach i pomagało rodzicom przy wychowywaniu dzieci w wierze, do czego przecież zobowiązali się na chrzcie świętym swoich dzieci. Warto, aby dzieci dorastały ze Słowem Bożym w sercu. By wyrastały na ludzi dobrych i oddanych Bogu.

Warto także, aby po "Biblię z papugą" sięgnęli katecheci, ewangelizatorzy, księża i polecali ją młodzieży, którą uczą, do której docierać chcą z Dobrą Nowiną. Ta wersja Biblii Tysiąclecia bardzo zachęca do wyruszenia "na przygodę z Panem Bogiem". Polecam! Bo warto zachwycić się Słowem Bożym...

"Pismo Święte dla młodych" można zakupić na stronie Domu Wydawniczego Rafael.


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież Biblia ewangelizacja wiara bierzmowanie rodzina Pismo Święte Słowo Boże Biblia Tysiąclecia prezent Biblia rodzinna Pismo Święte dla młodych
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W