Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Oświadczenie Konferencji Episkopatu PolskiBiskupi, zgromadzeni na 315 zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze, przyjęli z bólem nasilające się ostatnio oznaki lekceważenia i ośmieszania uczuć osób wierzących, zwłaszcza przez bluźniercze wystawy w kraju i zagranicą.

Kultura winna służyć kształtowaniu duchowej wrażliwości człowieka, tymczasem przez działania skandalistów staje się ona narzędziem znieważania wartości, uznawanych przez większość naszego społeczeństwa za najświętsze.

Agresywny kicz, poszukujący taniej popularności, narusza podstawowe zasady tolerancji, rani i jątrzy w okresie, gdy tak bardzo potrzeba nam wzajemnego szacunku i zgodnego współdziałania. Nasza wspólna troska o kulturę narodu woła o solidarne współdziałanie wszystkich ludzi dobrej woli. Zechciejmy się przeciwstawić złu, przez które do życia społecznego przenika prymitywizm, zakłócając harmonię więzi międzyludzkich.

Podpisali: Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi zgromadzeni na 315 zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, 30 listopada 2001

Jeśli chcieliby Państwo regularnie otrzymywać informacje o nowych dokumentach Episkopatu Polski i Stolicy Apostolskiej prosimy o zapisanie się do listy dystrybucyjnej


opr. mk/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: sztuka wartości Bruksela skandal bluźnierstwo prymitywizm kicz Irrerligia znieważenie świętości
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W