Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

List ojców synodalnych do młodzieży na zakończenie Synodu poświęconego młodzieży, 28.10.2018

Synod Biskupów

List ojców synodalnych do młodzieży

List ojców synodalnych do młodzieży - foto
Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, M.Mazur/episkopat.pl

ZAKOŃCZENIE XV ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA OGÓLNEGO SYNODU BISKUPÓW POŚWIĘCONEGO MŁODZIEŻY

List ojców synodalnych do młodzieży

Na zakończenie Mszy św. 28 października, zanim Papież udzielił zgromadzonym błogosławieństwa, sekretarz generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri odczytał publicznie list ojców synodalnych do młodzieży całego świata. Poniższy list został najpierw odczytany i zaaprobowany w sobotę rano, 27 października, podczas XXI kongregacji generalnej.

My, ojcowie synodalni, zwracamy się do was, ludzi młodych całego świata ze słowem nadziei, ufności i otuchy. Zgromadziliśmy się w tych dniach, aby słuchać głosu Jezusa «Chrystusa wiecznie młodego» i rozpoznać w Nim wasze liczne głosy, wasze okrzyki radości, narzekania i milczenia.

Wiemy o waszych wewnętrznych poszukiwaniach, o radościach i nadziejach, o cierpieniach i lękach, które was niepokoją. Pragniemy, abyście usłyszeli teraz nasze słowo: chcemy przyczynić się do waszej radości, aby wasze oczekiwania stały się ideałami. Jesteśmy pewni, że będziecie gotowi angażować się z waszym pragnieniem życia, aby wasze marzenia ucieleśniły się w waszym życiu i w ludzkiej historii.

Niech was nie zniechęcają nasze słabości, niech ułomność i grzechy nie będą przeszkodą dla waszej ufności. Kościół jest wam matką, nie opuszcza was, jest gotów towarzyszyć wam na nowych drogach, na wysokich ścieżkach, gdzie wiatr Ducha wieje mocniej, rozpraszając mgły obojętności, powierzchowności, zniechęcenia.

Kiedy świat, który Bóg tak umiłował, że dał mu swego Syna Jezusa, jest skoncentrowany na rzeczach, natychmiastowym sukcesie, przyjemnościach i miażdży najsłabszych, pomóżcie mu podnieść się i skierować spojrzenie ku miłości, pięknu, prawdzie, sprawiedliwości. Przez miesiąc podążaliśmy razem z niektórymi z was, a także wieloma innymi, złączonymi z nami modlitwą i miłością. Pragniemy teraz kontynuować wędrowanie w każdym zakątku ziemi, gdzie Pan Jezus posyła nas jako uczniów-misjonarzy.

Kościół i świat pilnie potrzebują waszego entuzjazmu. Stawajcie się towarzyszami drogi ludzi najsłabszych, ubogich, zranionych przez życie. Jesteście chwilą obecną, bądźcie najjaśniejszą przyszłością.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież duszpasterstwo wrażliwość serce słuchanie wiara poszukiwanie świadectwo sukces osoba Synod Biskupów entuzjazm grzechy Kościoła słabości

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W