Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Benedykt XVI

Módlmy się do nowych świętych

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 23 października 2011Drodzy bracia i siostry!

Zanim zakończę tę uroczystą celebrację pragnę skierować do wszystkich serdeczne pozdrowienia.

Zwracam się przede wszystkim do pielgrzymów, którzy przybyli, aby oddać cześć św. Gwidonowi Marii Confortiemu i św. Alojzemu Guanelli. Szczególne wyrazy miłości i zachęty kieruję do członków założonych przez nich instytutów: misjonarzy ksawerianów, Sióstr Córek Maryi Matki Bożej Opatrzności i Sług Miłości. Pozdrawiam biskupów i władze świeckie, dziękuję wszystkim za obecność. Po raz kolejny Włochy ofiarowały Kościołowi i światu świetlanych świadków Ewangelii: chwalmy Boga i módlmy się, aby w tym narodzie wiara nieustannie się odnawiała i przynosiła dobre owoce.

po hiszpańsku:

Bardzo serdecznie pozdrawiam pielgrzymów hiszpańskojęzycznych, którzy przybyli do Rzymu, aby uczestniczyć w radosnej uroczystości ogłoszenia nowych świętych. Wraz z arcybiskupami i biskupami, którzy wam towarzyszą, oficjalnymi delegacjami i czcicielami oraz tymi, którzy idą duchową drogą dzisiaj kanonizowanych, pozdrawiam zwłaszcza służebnice św. Józefa, które z wielką radością przyjmują uznanie przez Kościół powszechny świętości swojej założycielki. Niech przykład i wstawiennictwo tych wielkich dla Kościoła postaci będą dla wszystkich bodźcem do odnowienia zobowiązania do życia całym sercem wiarą w Chrystusa i dawania o Nim świadectwa w różnych środowiskach społecznych. Bardzo dziękuję.

po francusku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów francuskojęzycznych, szczególnie tych, którzy przybyli na kanonizację bpa Gwidona Marii Confortiego — założyciela zgromadzenia misjonarzy ksawerianów, którzy są obecni w wielu krajach Afryki. Drodzy przyjaciele, niech świadectwo nowych świętych prowadzi was drogami Ewangelii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli.

po angielsku:

Drodzy bracia i siostry, z radością witam wszystkich obecnych tu pielgrzymów i turystów angielskojęzycznych, zwłaszcza tych, którzy przybyli na dzisiejszą kanonizację. W Ewangelii dzisiejszej niedzieli Jezus wzywa nas, abyśmy kochali Boga nade wszystko, a bliźniego jak siebie samego. Niech miarą naszych działań każdego dnia będzie Jego wezwanie do miłości; żyjmy nim odważnie i radośnie. Niech wszechmogący Bóg wszystkim wam błogosławi!

po niemiecku:

Serdeczne słowa «Szczęść Boże» kieruję do wszystkich pielgrzymów i turystów niemieckojęzycznych. Przeżywamy radosne święto za każdym razem, gdy Kościół wynosi na ołtarze ludzi, którzy prowadzili na ziemi cnotliwe życie chrześcijańskie. Świętość nie oznacza oddzielenia, ale zjednoczenie, i jest dla nas zachętą, abyśmy także w naszym życiu dawali miejsce zbawczej miłości Chrystusa. Módlmy się do nowych świętych o wstawiennictwo, abyśmy na tę wspólnotę, którą Bóg nam daje, chętnie otworzyli swoje serca. Życzę wam wszystkim błogosławionej niedzieli.

po polsku:

Serdeczne pozdrowienie kieruję do polskich pielgrzymów. Wczoraj wraz z diecezją rzymską i Kościołem w Polsce wspominaliśmy w liturgii bł.Jana Pawła II, a dziś zechcieliście wziąć udział w kanonizacji trzech nowych świętych. Ich opiece zawierzam was i wasze rodziny. Niech Bóg wam błogosławi.

po włosku:

Skierujmy teraz nasze modlitwy do Maryi Panny, która prowadzi uczniów Chrystusa na drodze świętości. Jej wstawiennictwu powierzmy także Dzień refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie — pielgrzymkę do Asyżu w 25 lat po tej, która odbyła się z inicjatywy bł. Jana Pawła II.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Jan Paweł II Asyż Służebnice św. Józefa św. Gwido Maria Conforti św. Alojzy Guanella
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W