Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


V Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym. Walencja, 8-9 lipca 2006 r.
Benedykt XVI

Otwórzcie domy i serca Chrystusowi

Rozważanie papieskie przed modlitwa «Anioł Pański» 9 lipca 2006Przed odmówieniem modlitwy maryjnej Ojciec Święty w kilku językach pozdrowił rodziny na całym świecie oraz zapowiedział, że VI Światowe spotkanie Rodzin odbędzie się w stolicy Meksyku w 2009 r.

po hiszpańsku:

Przed zakończeniem tej liturgii zwracamy się do Najświętszej Maryi Panny, tak jak liczne rodziny, które w zaciszu swych domów modlą się do Niej, aby je otaczała swą matczyną opieką. Przez wstawiennictwo Maryi otwórzcie swoje domy i serca Chrystusowi, aby stał się waszą siłą i radością oraz pomagał wam żyć w jedności i głosić światu niezwyciężoną moc prawdziwej miłości.

Chciałbym teraz podziękować wszystkim, którzy umożliwili pomyślny przebieg tego spotkania, a przede wszystkim kard. Alfonsowi Lopezowi Trujillowi, przewodniczącemu Papieskiej Rady ds. Rodziny, i abpowi Agustinowi Garcii-Gascowi Vicente, metropolicie Walencji, którzy doprowadzili do pomyślnego końca to wielkie Światowe Spotkanie Rodzin. W sposób szczególny pragnę wyrazić uznanie licznym wolontariuszom z wielu krajów za ich pełną oddania, skuteczną i ofiarną pracę, jaką wykonali, uczestnicząc we wszystkich fazach tego spotkania. Specjalne podziękowanie kieruję do licznych zakonników i wspólnot zakonnych, przede wszystkim klauzurowych, którzy towarzyszyli wszystkim uroczystościom swą wytrwałą modlitwą.

A teraz z radością ogłaszam, że następne Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2009 r. w Meksyku. Umiłowanemu Kościołowi, pielgrzymującemu na szlachetnej ziemi meksykańskiej, już teraz dziękuję za pośrednictwem kard. Norberta Rivery Carrery, arcybiskupa tego miasta, za gotowość do współpracy.

po francusku:

Drogie rodziny francuskojęzyczne, z radością was pozdrawiam i ogłaszam, że przyszłe Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2009 r. w Meksyku. Zachęcam was do zakorzeniania waszego życia i waszej miłości małżeńskiej w sakramencie otrzymanym w dniu ślubu, przez który staliście się obrazem i świadkami miłości samego Boga. Jest to miłość, która w małżeństwie musi nieustannie łączyć się z przebaczeniem; jest to droga, otwierająca przyszłość relacjom małżeńskim i rodzinnym. W ten sposób będziecie dawać swoim dzieciom świadectwo prawdziwej miłości i wiarę w siebie, pozwalając im odkryć Chrystusa, który chce im pomóc kształtować pełną osobowość i powierzyć odpowiedzialność za własne życie. Głoście wszystkim, wśród których żyjecie, że zgodnie z tym, czego nauczył nas Chrystus, nie ma większej miłości od tej, która wyraża się w dawaniu i poświęcaniu samego siebie Bogu i braciom.

po angielsku:

Pozdrawiam angielskojęzycznych uczestników spotkania, którzy przybyli z różnych stron świata. Mam nadzieję, że przeżycia, jakie stały się tutaj waszym udziałem, wzmogą wasze zaangażowanie w sprawę umacniania integralnego życia rodzinnego. Niech Bóg obficie błogosławi wam i tym, których tu reprezentujecie, a za wstawiennictwem Maryi, Matki Kościoła, niech Jej Syn napełni wasze rodziny swoją mądrością.

po niemiecku:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów, a w szczególności rodziny z krajów niemieckojęzycznych. Jako wspólnota życia i miłości, zakorzeniona w Bogu, rodzina pozostaje uprzywilejowanym miejscem przekazu wiary. Wspierajmy rodziny modlitwą! Nie ustawajmy w coraz bardziej niezbędnym w dzisiejszych warunkach społecznych działaniu na rzecz małżeństwa i rodziny! Drodzy przyjaciele, już dziś pragnę was zaprosić na przyszłe Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku w 2009 r. Niech Pan udzieli rodzinom i nam wszystkim swego błogosławieństwa!

po włosku:

Serdecznie pozdrawiam rodziny włoskie! Drodzy przyjaciele, na całym świecie zawsze budziło podziw mocne przywiązanie Włochów do rodziny i jej wartości. Wyrażam nadzieję, że to dziedzictwo duchowe, moralne i społeczne, nieustannie odnawiane w świetle słowa Bożego i nauczania Kościoła, również dziś uda się obronić, także w obliczu wyzwań naszej epoki. O to modłę się za wstawiennictwem świętych, przede wszystkim Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa. Im zawierzam również przygotowania do przyszłego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w 2009 r. w Meksyku.

po portugalsku:

Bardzo serdecznie pozdrawiam rodziny portugalskojęzyczne, które są tu obecne bądź jednoczą się z nami. Proszę Najświętszą Maryję Pannę o opiekę nad wszystkimi, aby w każdym domu chrześcijańskim był podtrzymywany żywy płomień wiary, miłości i zgody jako największe i cenne dziedzictwo, które musi być przekazywane dzieciom przez rodziców w codziennym życiu. Drogie rodziny, niech Bóg wam błogosławi w tym wszystkim, co robicie dla dobra ludzkości i Kościoła! Jeśli Bóg pozwoli, przyszłe Światowe

Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2009 r. w Meksyku.

po polsku:

Pozdrawiam serdecznie polskie rodziny, te, które tu w Walencji biorą udział w V Światowym Spotkaniu Rodzin, i te, które uczestniczą w nim duchowo we własnych domach. Życzę, by każda rodzina była wspólnotą modlitwy, przekazu wiary i miejscem kształtowania ducha. Niech Maryja, Królowa Rodzin, wspiera wasze wysiłki i zawsze was prowadzi. Już dzisiaj zapraszam was na kolejne Światowe Spotkanie Rodzin, które — jeśli Bóg pozwoli — odbędzie się w Meksyku w 2009 r. Niech Bóg wam wszystkim błogosławi.

po hiszpańsku:

Przygarniam do serca wszystkie rodziny tu obecne i te, które uczestniczyły w liturgii za pośrednictwem radia, telewizji i innych środków społecznego przekazu. Wszystkie te rodziny zawierzam Świętej Rodzinie z Nazaretu, aby ich strzegła, i aby biorąc przykład z Jej cichego życia, mogły one pomagać swym dzieciom czynić postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi (por. Łk 2, 52).


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja wiara rodzina małżeństwo Hiszpania Meksyk Walencja Światowe Spotkanie Rodzin przekazywanie wiary 2009 Alfons Lopez Trujillo

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W