Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Akt pokutny za grzechy wykorzystania seksualnego - Irlandia, 26.08.2018

Papież Franciszek

Prosimy o przebaczenie

Prosimy o przebaczenie - foto
Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, Daniel Ibanez/CNA

26 VIII 2018 — Akt Pokutny na początku Mszy św. w dublińskim Phoenix Park

Wczoraj spotkałem się z ośmioma osobami, które były ofiarami nadużywania władzy, nadużywania sumienia, i wykorzystywania seksualnego. Rozważając to, co mi powiedziały, pragnę przedstawić Bożemu miłosierdziu te zbrodnie i prosić o ich przebaczenie.

Prosimy o przebaczenie za nadużycia w Irlandii, nadużycia władzy, nadużycia sumienia, nadużycia seksualne ze strony przedstawicieli Kościoła. Szczególnie prosimy o przebaczenie nadużyć, do których dochodziło w różnego rodzaju instytucjach prowadzonych przez zakony męskie i żeńskie, a także przez innych członków Kościoła. Prosimy też o przebaczenie za przypadki wyzyskiwania pracy wielu nieletnich.

Prosimy o przebaczenie za wszystkie przypadki, kiedy osobom, które doświadczyły różnego rodzaju nadużyć, jako Kościół nie okazaliśmy współczucia, nie dążyliśmy do sprawiedliwości i prawdy poprzez konkretne działania. Prosimy o przebaczenie.

Prosimy o przebaczenie za tych członków hierarchii kościelnej, którzy nie poczuli się odpowiedzialni za te bolesne sytuacje i zachowali milczenie. Prosimy o przebaczenie.

Prosimy o przebaczenie za dzieci, które zostały odebrane matkom, i za te wszystkie przypadki, kiedy licznym samotnym matkom, próbującym odnaleźć swoje dzieci, które zostały im odebrane, lub dzieciom, szukającym swych matek, mówiono, że był to grzech śmiertelny. To nie jest grzech śmiertelny, to czwarte przykazanie. Prosimy o przebaczenie.

Niech Pan zachowa i pogłębi to poczucie wstydu i skruchy, i da nam siłę do działania, ażeby nigdy więcej te rzeczy się nie wydarzyły, a sprawiedliwości stało się zadość. Amen.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: skrucha sprawiedliwość Irlandia pokuta hierarchia przebaczenie molestowanie seksualne wykorzystanie seksualne pedofilia modlitwa rodzinna akt pokutny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W