Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Pielgrzymka Jana Pawła II do Ziemi Świętej 20-26 marca 2000 r.
Jan Paweł II

MIASTO ŚWIĘTE

Spotkanie z Wielkim Muftim Jerozolimy szejkiem Akramem Sabrim. 26 marca — JerozolimaW niedzielę 26 marca rano Jan Paweł II spotkał się z Wielkim Muftim Jerozolimy szejkiem Akramem Sabrim, przewodniczącym Najwyższego Komitetu Islamskiego. W krótkim przemówieniu Papież podkreślił, że Jerozolima jest miastem świętym dla trzech wielkich religii odwołujących się do Abrahama: islamu, chrześcijaństwa i judaizmu.

Eminencjo, Ekscelencjo, szanowni Przedstawiciele władz muzułmańskich!

Pragnę wyrazić wdzięczność Waszej Ekscelencji jako przewodniczącemu Najwyższego Komitetu Islamskiego za przyjęcie mnie w Al-Haram Al-Sharif, miejscu związanym z pamięcią Abrahama, który dla wszystkich wierzących jest wzorem wiary i posłuszeństwa Wszechmocnemu Bogu.

Jak wiecie, moja wizyta jest zasadniczo pielgrzymką religijną i duchową. Pielgrzymowanie do miejsc świętych to praktyka wspólna wielu tradycjom religijnym, zwłaszcza trzem religiom odwołującym się do Abrahama. Dziękuję Bogu czczonemu przez żydów, chrześcijan i muzułmanów. Jerozolima jest świętym miastem par excellence. Jest częścią wspólnego dziedzictwa naszych religii i całej ludzkości.

Niech Wszechmogący obdarzy pokojem cały ten region, tak aby wszyscy jego mieszkańcy mogli cieszyć się swoimi prawami, żyć w zgodzie i współpracować z innymi oraz dawać świadectwo o Jedynym Bogu przez dobre czyny i ludzką solidarność. Dziękuję wam wszystkim!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pielgrzymka Jan Paweł II Jerozolima Ziemia Święta muzułmanie Arabowie Wielki Mufti Akram Sabri

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W