Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Finanse - analiza rynków

Mariusz Kierasiński

Analiza walutowa 22-27.02.2016 r.Rynek coraz bardziej się uspokaja, a co za tym idzie złoty wraca do łask i możemy zobaczyć euro po 4,35, a nawet i niżej. FED nie spieszy się z podwyżkami stóp procentowych i uzależnia to od dobrych warunków gospodarczych. W piątek następnego tygodnia zostanie podany wzrost PKB za IV kwartał  ubiegłego roku. Spodziewana jest rewizja z 0.7% do 0,5%, z powodu niższej dynamiki zapasów. To może odsunąć w czasie kolejną podwyżkę stóp procentowych.  

26-27 lutego odbędzie się szczyt G20 w Szanghaju. Gospodarz, czyli Chiny będą starali się pokazać z dobrej strony. Reszta świata spodziewa się zaangażowania Chin na polu gospodarczym i w kwestii kontroli kapitału. Te polityczne deklaracje Chin mogą na jakiś czas uspokoić rynki kapitałowe. Osobiście nie spodziewam się realnego zaangażowania Chin na polu gospodarczym, a tym bardziej w kwestii kontroli kapitału. Chińska gospodarka zwalnia tempa, gdyż wyczerpały się jej możliwości rabunkowego rozwoju. Jest tylko kwestią czasu, jak usłyszymy o kolejnym kryzysie płynącym z kraju środka. Tymczasem z powodów politycznych deklaracji będziemy mieli czas uspokojenia i wzmocnienia rynków wschodzących.

W Niemczech we wtorek nadchodzącego tygodnia pokaże się indeks Ifo, który może rozczarować i pokazać że nastroje wśród przedsiębiorców są nienajlepsze. W strefie Euro pokaże się inflacja i także może wskazywać ujemne wielkości. Dlatego rynek już zdyskontował cięcie o 10 punktów bazowych stóp procentowych na marcowym posiedzeniu EBC. W marcu Mario Draghi zapowiada mocne działania luzujące. Chodzi o program QE dofinansowujący aktywa państw Strefy Euro. Z tego też powodu euro powinno być nieco w gorszej kondycji.

EUR/USD — Z powodu względnego spokoju wahania kursu powinny być niewielkie w przedziale 1,1170 — 1,1020 (Wykres: Dzienny).

EUR/PLN — Przedział wahań tutaj może być nieco większy z tendencją oscylującą w dolnych przedziałach 4,4440 — 4,3500 (Wykres: Dzienny).

USD/PLN — Na tym rynku przedział wahań może być w granicach 3,8880 — 3,9610 (Wykres: Dzienny) z tą różnicą, że oscylować będzie w górnych granicach tego przedziału.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ekonomia finanse Euro dolar waluta EBC rating rynki finansowe aktywa złoty FED
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W