Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
PekaoSpołeczna twarz samorządu

LAUREAT NAGRODY UBI CARITASPrzemyśl to miasto ludzi o wielkich sercach, a przede wszystkim o oczach otwartych na potrzeby i troski drugiego człowieka — powtarza jego prezydent Robert Choma.

On sam aktywnie włącza się w akcje na rzecz mieszkańców, potrzebujących różnorakiego wsparcia.  — Przemyski samorząd był pionierem w województwie podkarpackim wdrażając „Przemyską Kartę Rodziny Wielodzietnej 3+ i Rodziny Zastępczej”. Caritas Archidiecezji Przemyskiej od wielu lat włącza się w realizację projektów przygotowywanych wspólnie z samorządem i panem prezydentem. Szczególnie cenimy sobie wsparcie przy organizacji ogólnopolskiego finału akcji „Tornister pełen Uśmiechów”, której celem jest wyposażenie kilku tysięcy dzieci w podstawową wyprawkę szkolną — podkreśla ks. Artur Janiec, dyrektor przemyskiej Caritas.

W Przemyślu już od wielu lat realizowane są inicjatywy na rzecz szeroko rozumianej polityki społecznej, obejmujące wszystkie grupy mieszkańców: od najmłodszych po rodziny i seniorów. Zaangażowanie instytucji miejskich, organizacji społecznych, przedsiębiorców umożliwiło stworzenie systemu wsparcia dla wielu rodzin. Samorząd lokalny inspiruje i popiera ważne społecznie przedsięwzięcia. Na przykład współpraca z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, zaowocowała wizytą w Przemyślu tysiąca studentów — stypendystów Fundacji z całej Polski, którzy poznali historię, wielokulturowość i zabytki miasta. Wieloletnia współpraca z Caritas Archidiecezji Przemyskiej owocuje realizacją wielu społecznie niezbędnych projektów. Samorządowcy wiedzą, że lokalna społeczność jest bardzo zróżnicowana i tylko przy wzajemnym szacunku i współdziałaniu możliwe jest zrealizowanie licznych planów, mających na celu dobro społeczne.   


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Caritas samorząd dobro wspólne inicjatywa Przemyśl Dzieło Nowego Tysiąclecia Ubi Caritas 2014 Robert Choma Tornister pełen uśmiechów
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W