Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Historia Marii - film

Joanna Kowieska

„Historia Marii”- premiera filmu już 21 październikaWyjątkowo emocjonalny, przejmujący swoją autentycznością i niezwykle poruszający  -  „Historia Marii” w reżyserii Jean-Pierre Améris  to film, na podstawie historii, która wydarzyła się naprawdę. Już od 21 października będzie go można zobaczyć w kinach studyjnych w całej Polsce!

Niewidoma i niesłysząca od urodzenia 14-letnia Marie Heurtin nie potrafi komunikować się ze światem. Zrozpaczony ojciec umieszcza dziewczynę w Larnay Institute — edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Tak rozpoczyna się niezwykła przyjaźń i wyjątkowa relacja Marie z Siostrą Małgorzatą, która dostrzegła w niej potencjał możliwości.  Dzięki swojemu poświęceniu, wierze i bezgranicznej miłości, Marie zmienia się nie do poznania. Siostra Małgorzata poprzez dotyk uczy ją alfabetu Braile'a, a potem pisania, czytania, grania w domino, a nawet szycia i szydełkowania. Marie z zamkniętej, wystraszonej i wycofanej dziewczyny, staje się niezależną, samowystarczalną kobietą, która mimo niepełnosprawności jest w pełni przystosowana do życia w społeczeństwie. Jej dusza nabiera blasku i radości.

- W historii Marii Heurtin najbardziej poruszył mnie wyjątkowy charakter Siostry Małgorzaty i jej niezachwiane przekonanie, że uda jej się wyciągnąć tę młodą dziewczynę z wewnętrznego więzienia, w jakim się znalazła — mówi reżyser filmu, Jean-Pierre Améris i dodaje - Chciałem zrobić film, który miał być pewną formą oświecenia.

Film „Historia Marii” trafi do kin już 21 października 2016 r.


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: film inwalida głuchy niesłyszący niewidomy rehabilitacja Historia Marii Maria Heurtin
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W