Antek jest stolarzem. Małgosia prowadzi fundację. Kasia odnalazła swoje powołanie w roli żony. A jaka jest Twoja #misja?
Antek jest stolarzem. Małgosia prowadzi fundację. Kasia odnalazła swoje powołanie w roli żony. A jaka jest Twoja #misja?
Niedziela Misyjna 23 października rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym czasie Salezjański Ośrodek Misyjny realizuje kampanię społeczną pod hasłem „A JAKA JEST TWOJA #MISJA?”.
Celem kampanii jest zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania i określenia swojej życiowej misji. Kampania pojawi się w mediach tradycyjnych i w internecie. W telewizji zostanie wyemitowany spot, który ukazuje pracę misjonarzy, misjonarek i wolontariuszy świeckich. Ich misją jest pomoc najuboższym. Sercem kampanii są historie wolontariuszy, którzy wrócili z misji i odnaleźli swoje życiowe pasje. Ich losy można śledzić na Facebooku, Twitterze i SnapChacie pod hasztagiem #misja.
Kasia pracowała na misji w Peru. W tym czasie pogłębiła relację z Bogiem. Nauczyła się cierpliwości i zaufania. Uwrażliwiła na potrzeby drugiego człowieka. Poskromiła charakter. Obecnie jej życiową misją jest bycie żoną: „Jestem dumna z bycia żoną w każdym momencie – nawet wtedy, gdy oznacza to prasowanie koszul czy mycie okien – czego nie lubię. Wiem, że za tym kryje się wielkie zaufanie i ogrom miłości. To daje mi szczęście i motywację, żeby powiedzieć: to moja misja!”
Małgosia pracowała na misji na Madagaskarze. Misja ukształtowała ją jako człowieka: „Miałam 20 lat kiedy wyjechałam na misję na Madagaskar. Tam zobaczyłam na własne oczy warunki, w jakich żyją ludzie w krajach rozwijających się. Zobaczyłam, jak pracują misjonarze. To ustawiło stery mojego okrętu na resztę życia. Roczny pobyt na misjach w dużej mierze zdeterminował to, kim jestem teraz”. Obecnie Małgosia, wraz z kilkoma innymi wolontariuszami Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, prowadzi Fundację My Baobab. Fundacja daje szansę zdolnym Malgaszom na podjęcie studiów. Madagaskar jest bardzo biednym krajem, a opłaty na uczelnie są zbyt wysokie dla przeciętnego mieszkańca. W ciągu dziewięciu lat działalności fundacji, zmieniła ona życie 50 młodych ludzi.
Antek wyjechał na misje do Zambii. Był to jeden z etapów jego życia chrześcijańskiego. Tam zdał sobie sprawę, że najważniejsze jest wypełnianie woli Boga w powierzonych mu zadaniach. Obecnie jego życiową misją jest bycie mężem. Swoją żonę poznał w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym: „Teraz widzę, że wszystko, co robiłem do tej pory, przygotowywało mnie do wypełniania tej roli w moim życiu. Tak jak święty Józef zajmuję się pracą z drewnem. Kiedy codziennie, po skończonej pracy, wracam do domu i widzę uśmiech mojej żony, mogę sobie powiedzieć, że to jest moja misja”.
Każdy może się włączyć do kampanii i wziąć udział w akcji w mediach społecznościowych. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z kartką i hasłem #misja … (tu miejsce na Twoją misję), wrzucić na swoją tablicę na Facebooku lub Twitterze i oznaczyć je #misja. Im więcej osób zaangażuje się w akcję, tym większa szansa na bezpośrednią pomoc misjom na wszystkich kontynentach. Organizatorem kampanii społecznej jest Salezjański Ośrodek Misyjny.
WŁĄCZ SIĘ w kampanię i pokaż światu swoją misję. JAK? To proste!
1. Zrób sobie ZDJĘCIE z kartką i hasłem #misja … (rodzina/żona/lekarz/piłkarz/aktor)
2. Wrzuć zdjęcie na swoją TABLICĘ na Facebooku / Twitterze / SnapChat’cie i OZNACZ je #misja
3. W opisie NOMINUJ kolejną osobę i zapytaj ją: A JAKA JEST TWOJA #MISJA@imię znajomego?
facebook.com/misjesalezjanie
opr. ac/ac