Czym jest miłość?

Miłość bywa mylona między innymi z pożądaniem i współżyciem seksualnym, zakochaniem, tolerancją i akceptacją. Tymczasem w rzeczywistości na miłość trzeba spojrzeć dużo, dużo szerzej

Czym jest miłość?

WIELU Z NAS JEST PRZEKONANYCH, że to, czym jest miłość, jest najbardziej oczywistą rzeczą na świecie. „Każdy człowiek przecież to instynktownie czuje wewnątrz siebie” – myślimy... Jakiekolwiek próby analizowania tego tematu mogą się więc nam wydawać zupełną stratą czasu. „Równie dobrze moglibyśmy prowadzić naukowe dysputy, czy 2+2 to na pewno jest 4”.

Doświadczenie uczy jednak czegoś zupełnie odmiennego. Czas, jaki poświęcimy na zastanowienie się nad tym pytaniem, będzie jedną z najlepszych inwestycji w naszym życiu! Warto uświadomić sobie, że wbrew temu co sądzimy, nasze wyobrażenie miłości nie jest jedynym istniejącym i powszechnie dzielonym przez większość ludzi. Wręcz przeciwnie! Ilu jest ludzi, tyle jest definicji miłości. Zrozumienie, że druga osoba może zupełnie inaczej postrzegać wzajemną relację oraz mieć inne oczekiwania względem związku, inne wizje narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny i co za tym idzie rozmawianie ze swoim partnerem na ich temat, będą fundamentalnym krokiem na drodze do tego, by się nie poranić, tylko stworzyć szczęśliwą miłość... Trzeba sobie też wyraźnie powiedzieć, że nie każda definicja miłości – oczywiście jeśli jest wcielana w życie – nawet jeśli jest uzgodniona przez oboje partnerów – daje gwarancję na zbudowanie pięknego i trwałego związku. Wielką popularnością cieszą się dzisiaj różne karykatury miłości. Miłość bywa mylona między innymi z pożądaniem i współżyciem seksualnym, zakochaniem, tolerancją i akceptacją. Tymczasem w rzeczywistości na miłość trzeba spojrzeć dużo, dużo szerzej...

Czym jest miłość?

CZYM JEST MIŁOŚĆ? Co robić, by ją odnaleźć? Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze partnera? Jak rozwijać relację, aby stworzyć szczęśliwy związek na całe życie? Na co można sobie pozwolić w sferze seksualnej? Jak zrozumieć „drugą połówkę”? Czy można pogodzić życie rodzinne z karierą zawodową? Jak zadbać o to, by po latach nasza miłość nie osłabła?
[Ze Wstępu]

Tekst jest fragmentem książki:

Zbigniew Kaliszuk (red.)
Laboratorium miłości. Przed ślubem
(Tom 1)
Wydawnictwo Fronda
Rok 2014

Książka opowiada o tym, czym jest miłość, dlaczego czekać przed współżyciem seksualnym do ślubu, jak rozwijać relację narzeczeńską.

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama