Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Projekt filmowy „Proroctwo”

Fundacja św. Filomeny

Na progu wydarzeń apokaliptycznych...

Projekt filmowy „Proroctwo”Film „Proroctwo” to realizowany aktualnie dokument - zapis rozmów przeprowadzonych w ramach poszukiwań odpowiedzi na fenomen liczby wskazań na Polskę jako kraj i Polaków jako naród, przed którym stawiane jest jakieś szczególne duchowe zadanie, a które powtarzają się w wypowiedziach Świętych Kościoła Katolickiego oraz osób, których objawienia prywatne zyskały potwierdzenie Stolicy Apostolskiej. Punktem wyjścia do dociekań autorów były słowa z Dzienniczka św. Faustyny: „Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli posłuszna będzie Woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyprowadzę iskrę, która przygotuje świat na powtórne przyjście Moje” (Dz. 1732).

[Na podstawie materiałów prasowych]

Autorzy z pytaniami zwrócili się do, kapłanów — rekolekcjonistów z Polski i zza granicy, kustoszy Sanktuariów Maryjnych, badaczy tematyki objawień Maryjnych. Wśród nich są m.in.: o. Antonello Cadeddu, o. Henrique Porcu, o. John Bashobora, o. Augustyn Pelanowski OSPPE, o. Stanisław Przepierski OP, ks. Dominik Chmielewski SDB, dr Wincenty Łaszewski, o. Jose Maniparambil SDB, ks. Piotr Glas, ks. Adam Skwarczyński, ks. Stefan Porrosa oraz ks. Jarosław Klimczyk.

Materiały zebrane w trakcie wywiadów pozwoliły na stworzenie rozdziałów tematycznych, z których najważniejsze tworzą bardzo wyrazisty przekaz o osobistej roli i odpowiedzialności za realizację posłuszeństwa woli Bożej. Wyrazić się ma ono w powrocie i umocnieniu życia sakramentalnego — Spowiedzi i Eucharystii, rozważaniu Pisma Świętego, odmawianiu różańca oraz osobistego zawierzenia swojego życia Jezusowi oraz Jego Matce. Goście prowadzą widza przez znane im treści objawień i proroctw dla Polski i dodatkowo na przykładzie proroctw biblijnych niejako uczą mechanizmu ich wypełnienia się bądź nie. Bardzo mocno wybrzmiewa w filmie przekaz o szczególnej wadze orędownictwa i roli Matki Najświętszej w życiu Kościoła, narodu polskiego i każdego wierzącego. Ostatni rozdział kwestię rozszyfrowania słów z Dzienniczka pozostawia otwartą, raczej przenosząc akcent na osobistą odpowiedzialność każdego Polaka, co do wypełnienia się tych słów.

Film w tym momencie znajduje się w końcowej fazie postprodukcji (montaż, animacja, koloryzacja i udźwiękowienie. Fundacja postawiła sobie za cel, aby film był dostępny za darmo dla każdego, kto zechce się z nim zapoznać. Drogami dystrybucji mają być sale kinowe, które zgodzą się za darmo, bądź symboliczną opłatą wyemitować film, prasa — jako bezpłatny dodatek do numeru w formie zapisu dvd, internet — na specjalnie do tego stworzonej stronie: www.proroctwo.com.pl, oraz wysyłka płyt dvd do każdej parafii oraz wspólnoty, która wyrazi chęć zorganizowania pokazu dla wiernych.

Cały projekt realizowany jest przez członków fundacji pro bono, a środki na jego realizację pochodzą z darowizn od osób prywatnych i instytucji. Więcej informacji oraz przygotowane zwiastuny filmu znajdują się na stronie www.proroctowo.com.pl.

 

Fragment wypowiedzi Wicentego Łaszewskiego w rozmowie dla filmu PROROCTWO.

Kiedy bywam na międzynarodowych spotkaniach w Fatimie, rozmawiam z ludźmi bardzo ostrożnymi. Profesor Americo Lopez-Ortiz powiada, że jeśli Światowy Apostolat Fatimski, mający mandat kościelny, coś mówi w sposób oficjalny, to jest to wykładnia Kościoła. Wiem, że nigdy nie usłyszę czegoś co jest tanią sensacją... Przyjeżdżam na kolejne spotkanie i co słyszę? Pierwsze zdania: „ Żyjemy na progu wydarzeń apokaliptycznych. Musimy się do nich przygotować...” i to mówi ktoś w imieniu Kościoła. Także z pewnością jest coś przed nami...


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: film Apokalipsa proroctwo naród polski czasy ostateczne przepowiednia John Bashobora Augustyn Pelanowski Dominik Chmielewski
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W