Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


W sprawie "Kodu Leonarda da Vinci"

Oświadczenie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia DziennikarzyPrawda Ewangelii jest nie tylko prawdą podaną przez Kościół do wierzenia. Z miłości do Chrystusa za prawdę Ewangelii oddawało swoje życie tysiące męczenników. Jest to także prawda historyczna, obiektywna, możliwa do sprawdzenia (i dobrze sprawdzona) na drodze wszechstronnych badań naukowych. Aby przekonać się, jak precyzyjnie Ewangelie oddają przebieg FAKTÓW, wystarczy sięgnąć choćby do popularyzatorskich, ale opartych na rzetelnych naukowych odkryciach, książek Vittorio Messoriego. Te badania nie mówią absolutnie nic o „żonie Jezusa”, Jego „potomkach”, „nieszczęsnym Judaszu” i tym podobnych bzdurach!

Autorom książki i filmu „Kod da Vinci” nie chodzi o prawdę. Co ciekawe, nie chodzi im także o fantazję, o jakiś rodzaj „alternatywnej historii” — co jest częstym chwytem literatury science fiction. „Kod...” jest od początku do końca negatywną propagandą, skrajnie oszczerczą, jedną z wielu spreparowanych przez obsesyjnych wrogów Kościoła i Chrystusa. Ich nienawiść, w ostatecznym rozrachunku, skierowana jest przeciw człowiekowi, bowiem Odkupienie człowieka przez Boga żywego budzi najwyższy lęk i wstręt Szatana. I to dlatego — z satanicznej inspiracji — powstał, już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, kierunek quasi religijny zwany gnozą, którego odwiecznym celem jest wypaczanie, profanowanie i wyszydzanie Ewangelii, walka z Jezusem Chrystusem i niszczenie Jego Kościoła.

„Kod Leonarda da Vinci” wpisuje się w tę perfidną, szatańską metodę zwodzenia ludzi małej wiedzy, ignorantów religijnych, bądź po prostu niedouczonych, słabych intelektualnie, egzaltowanych.

Dlatego, podobnie jak wiele osób i środowisk, czujemy się w obowiązku zaprotestować przeciw jego antychrześcijańskiemu, fałszywemu, złowrogiemu i — de facto — antyludzkiemu przesłaniu. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wyrażenie swojego sprzeciwu wobec działań autora książki oraz twórców filmu.

Nasza przynależność do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy — zobowiązuje nas do wydania tego oświadczenia.

Łódź, 23. 05. 2006 r.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: apologetyka PRAWDA historia ostatnia wieczerza fakty Kod Leonarda da Vinci Kod Da Vinci Leonardo
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W