11 lutego we wspomnienie objawień Matki Bożej w Lourdes, w kościele św. Stanisława zanoszono do Boga modlitwy w intencji chorych włączając się w ten sposób w dziewiąty Światowy Dzień Chorego, którego centralne obchody miały miejsce w Sydney w Australii.
Od 16 do 19 lutego ks. abp Szczepan Wesoły przebywał w Niemczech w sprawach duszpasterskich.
21 lutego wielu Polaków z Rzymu i z Polski uczestniczyło w Publicznym Konsystorzu, podczas którego Ojciec Święty Jan Paweł II kreował 44 nowych kardynałów. Polacy byli też uczestnikami Mszy św. koncelebrowanej przez nowych kardynałów, której przewodniczył Ojciec Święty 22 lutego na placu św. Piotra.
21 lutego po południu miała miejsce w Watykanie 'visita di calore', podczas której składano życzenia nowym kardynałom. Tego dnia wieczorem w sali przy kościele św. Stanisława kard. Zenon Grocholewski spotkał się na uroczystej kolacji z polskimi kapłanami pracującymi w Rzymie. Natomiast następnego dnia w Hospicjum św. Stanisława miała miejsce wieczerza, na której oprócz ks. kard. Grocholewskiego i jego rodziny byli obecni: ks. Prymas Józef Glemp, ks. kard. Henryk Gulbinowicz, kilku arcybiskupów i biskupów oraz mieszkańcy Hospicjum.
W Domu Polskim Jana Pawła II przy via Cassia 1200, z gośćmi przybyłymi z okazji Konsystorza spotkał się na uroczystej kolacji ks. kard. Marian Jaworski. Wśród zaproszonych obecna była rodzina nowo mianowanego Kardynała, a także ks. kard. Franciszek Macharski oraz ks. kard. Lubomyr Husar i kilku arcybiskupów i biskupów z Ukrainy i z Polski.
11 marca wielu Polaków wzięło udział we Mszy św. sprawowanej na placu św. Piotra pod przewodnictwem Ojca Świętego Jana Pawła II, który beatyfikował 233 męczenników zamordowanych podczas prześladowania Kościoła w Hiszpanii w czasie wojny domowej w latach 1934-1935.
19 marca, w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P., Opiekuna Świętej Rodziny i Kościoła, Ojciec Święty Jan Paweł II podczas uroczystej Mszy św. celebrowanej w Bazylice Watykańskiej udzielił konsekracji biskupiej jedenastu biskupom nominatom. Wśród nich było dwóch Polaków: ks. abp Henryk Nowacki, nuncjusz apostolski w Słowacji i ks. bp Tomasz Peta, administrator apostolski w Astana w Kazachstanie.
Od 17 do 27 marca ks. prał. Stefan Wylężek przebywał w Meksyku w sprawach związanych z działalnością Fundacji Jana Pawła II.
21 marca ks. abp Henryk Nowacki, który przed nominacją biskupią pracował przez 12 lat w watykańskim Sekretariacie Stanu i mieszkał w Hospicjum św. Stanisława zaprosił grono przyjaciół i znajomych na uroczystą kolację. Oprócz domowników Hospicjum wzięło w niej udział około 40 osób, a wśród nich ks. kard. Zenon Grocholewski, ks. bp Stanisław Ryłko, mons. Celestino Migliore, a także 12 kolegów kursowych ks. abp. Nowackiego z Seminarium Duchownego w Tarnowie i kapłani pracujący w Rzymie.
W związku z konsekracją ks. apb. H. Nowackiego przybyli na kilka dni do Rzymu i zatrzymali się w Hospicjum św. Stanisława ks. abp Józef Kowalczyk, ks. prał. Stanisław Budyń z Niemiec i ks. prof. Jan Górski z Krakowa.
24 marca na zaproszenie ks. proboszcza z włoskiej parafii SS. Vergine Maria Consolata ks. abp Szczepan Wesoły udał się z dwudniową posługą biskupią do Sassuolo w diec. Reggio Emilia Guastallana.
29 marca nadeszła wiadomość z P.M.K. w Anglii o śmierci 94-letniego ks. prał. Bolesława Zabłudowskiego, kapłana archidiec. wileńskiej.
Od 30 marca do 1 kwietnia ks. abp Szczepan Wesoły przebywał w sprawach duszpasterskich wśród Polaków w Hamburgu w Niemczech.
1 kwietnia w niedzielę w godzinach popołudniowych grupa włoskich miłośników sztuki sakralnej odwiedziła kościół św. Stanisława.
2 kwietnia we Mszy św. w kościele św. Stanisława sprawowanej przez ks. bp. Kazimierza Nycza uczestniczyła około 50-osobowa delegacja władz miasta Krakowa na czele z prezydentem miasta. Po Eucharystii z krakowską grupą spotkał się ks. abp Szczepan Wesoły.
W czasie Wielkiego Postu Polacy gromadzący się w kościele św. Stanisława bardzo licznie przystępowali do sakramentu pojednania i komunii św. Dużo osób uczestniczyło w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek oraz w nabożeństwie 'Gorzkich Żalów' w każdą niedzielę wieczorem.
8 kwietnia grupy pielgrzymkowe z Polski oraz liczni turyści indywidualni uczestniczyli w liturgii Niedzieli Palmowej w Watykanie. Uroczystej Mszy św. i włączonym w liturgię obchodom XVI Międzynarodowego Dnia Młodzieży przewodniczył Ojciec Święty Jan Paweł II. Tegorocznym tematem Dnia Młodzieży były słowa: 'Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie Krzyż swój i niech Mnie naśladuje' (Łk 9, 23).
Od 8 do 12 kwietnia ks. dr Jan Kupka, pallotyn głosił nauki rekolekcyjne w kościele św. Stanisława.
9 kwietnia przekazano wiadomość o śmierci o. Józefa Przybyckiego, O.M.I, proboszcza parafii polskiej w Lens we Francji.
12 kwietnia wielu kapłanów pracujących w Rzymie i przybyłych do Wiecznego Miasta na czas świąt wielkanocnych zgromadziło się w Bazylice Watykańskiej na Mszy Krzyżma Świętego, której przewodniczył Ojciec Święty Jan Paweł II w otoczeniu wielu kardynałów. W tej Mszy św. uczestniczyły liczne siostry zakonne oraz wierni świeccy.
W dniach 12-15 kwietnia, liturgii Triduum Paschalnego rozpoczynającego się w Wielki Czwartek wieczorem Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i obejmującego liturgię Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Wielkiej Niedzieli, przewodniczył w kościele św. Stanisława i Słowo Boże głosił ks. abp Szczepan Wesoły. Wystrój Kościoła nawiązywał do treści rozważanych w tych dniach, a szczególnym miejscem medytacji był grób Pański wykonany w jednym z bocznych ołtarzy.
W celebracjach Wielkiego Tygodnia, którym przewodniczył Ojciec Święty Jan Paweł II uczestniczyło wielu Polaków.
Od 18 do 20 kwietnia ks. abp Szczepan Wesoły przebywał w Manchester w Anglii, dokąd udał się na pogrzeb śp. ks. Zygmunta Jędrzejczaka, T.Chr., długoletniego duszpasterza i proboszcza, który zmarł w 68. roku życia.
22 kwietnia, w II Niedzielę Wielkanocną Polacy bardzo licznie wzięli udział we Mszy św. sprawowanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II na placu św. Piotra. Od czasu kanonizacji św. S. Faustyny Kowalskiej dzień ten jest w całym Kościele obchodzony jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Od 27 kwietnia do 2 maja ks. abp Szczepan Wesoły przebywał w Polsce uczestnicząc w obradach Konferencji Episkopatu, a od 4 do 7 maja i od 11 do 14 maja - w Belgii w sprawach duszpasterskich.
W kościele św. Stanisława uroczyście czczono głównych patronów Polski, których Kościół wspomina w tym czasie: św. Wojciecha (23 IV), Maryję, Królową Polski (3 V) i św. Stanisława (8 V), pod którego wezwaniem jest kościół polski.
3 maja ks. prał. dr Marian Rola, postulator sprawy kanonizacyjnej sługi Bożego, śp. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski powiadomił o rozpoczęciu rzymskiego etapu postępowania zmierzającego do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Dokumenty kończące proces kanonizacyjny na szczeblu diecezjalnym uroczyście podpisał ks. kard. Prymas Józef Glemp 6 lutego w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie w obecności licznie zgromadzonego duchowieństwa i wiernych.
4 maja nadeszła wiadomość o śmierci 90-letniego ks. prof. Bruno Rychłowskiego, salezjanina, rektora Polskiej Misji Katolickiej w Chile.
Od 3 do 15 maja ks. prał. Stefan Wylężek przebywał w Polsce w sprawach Fundacji Jana Pawła II.
12 maja Polacy licznie wzięli udział w uroczystości objęcia kościoła tytularnego św. Mikołaja w Więzieniu (San Nicola in Carcere) przez ks. kard. Zenona Grocholewskiego, prefekta Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.
13 maja w kościele św. Stanisława miała miejsce pierwsza komunia św. dzieci. Po raz pierwszy do sakramentu eucharystii przystąpiło 26 dzieci; 16 dziewczynek i 10 chłopców. Przez kilka miesięcy przygotowywała ich do tej uroczystości siostra Izabella Leśniak ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
18 maja ks. prał. Marian Rola, rektor Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię na polskim cmentarzu wojennym na Monte Cassino. W modlitwach za poległych w 1944 r. polskich żołnierzy z 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. W. Andersa uczestniczyła duża grupa Polaków.