Sposób zarządzania pieniędzmi jest wskaźnikiem naszego stanu duchowego

Biblia o finansach? Tak, bo Pismo Święte zawiera najlepsze wskazania, jak żyć pełnią życia w każdej jego dziedzinie i osiągnąć życie wieczne.

Pismo Święte zawiera najlepsze wskazania, jak żyć pełnią życia w każdej jego dziedzinie i osiągnąć życie wieczne.

Ludzie czytający instrukcje bezpieczniej i efektywniej korzystają z danego narzędzia. Niektórzy rozwijają angielski odpowiednik wyrazu biblia jako podstawową instrukcję przed opuszczeniem Ziemi: (BIBLE: ‘Basic Instructions Before Leaving Earth’), dlatego że Pismo Święte zawiera najlepsze wskazania, jak żyć pełnią życia w każdej jego dziedzinie i osiągnąć życie wieczne. Mieliśmy się okazję o tym przekonać podczas konferencji „Biblia o finansach”, która odbyła się 17 listopada 2018 r. w Katowicach. Wydarzenie zorganizowali: Ośrodek Fundacji „Światło–Życie” ZAKKAI oraz firma BBCoders Bartosz Buzon we współpracy z Duszpasterstwem Bankowców i Finansistów w Katowicach oraz Edukacją Finansową Crown.

Głównym celem spotkania, zgodnie z wizją Edukacji Finansowej Crown, było nauczanie Bożych zasad nie tylko w kwestii finansów, ale także w szerszej perspektywie, sięgającej spraw ostatecznych. Przedstawione treści, podzielone na kilka sesji, dotyczyły prawa własności, Bożego spojrzenia na pracę, panowania nad wydatkami i radzenia się innych, strategii wychodzenia z długów oraz dzielenia się swoimi dobrami pamiętając o uczciwości, integralności i wieczności.

W świat biblijnych zasad finansowych wprowadzili słuchaczy: Anna i Michał Malińscy oraz Katarzyna i Jacek Korzeniewscy, liderzy oraz certyfikowani mówcy Edukacji Finansowej Crown. „Bóg troszczy się o nas również poprzez pieniądze, które otrzymujemy od Niego do dyspozycji. Uznanie tej prawdy jest dla człowieka wyzwalające. Dlatego Bóg daje nam w Biblii ponad 2500 wersetów, które mówią na temat finansów i Bożego zarządzania powierzonymi nam dobrami” – takie słowa usłyszeliśmy od Anny Malińskiej w pierwszej sesji wykładowej. Wielu ludzi zastanawia się, czy w ogóle warto rozmawiać o pieniądzach. Jacek Korzeniewski podał nam powody duchowe i praktyczne takich rozmów: „Sposób w jaki zarządzamy pieniędzmi ma duży wpływ na głębię naszej relacji z Chrystusem i małżonkiem. Pieniądze są największym rywalem Chrystusa, jeżeli chodzi o sprawowanie władzy nad naszym życiem, a sposób traktowania pieniędzy i zarządzania nimi jest zewnętrznym wskaźnikiem naszego stanu duchowego. Cennym uzupełnieniem wykładów były świadectwa prelegentów oraz Agnieszki i Jarosława, małżeństwa, które dzieliło się swoimi doświadczeniami związanymi z utratą płynności finansowej oraz drogą do osiągnięcia wolności finansowej z Bożą pomocą.

Projekcja filmu „Oliwa wdowy” pomogła uczestnikom spotkania zrozumieć Bożą strategię wychodzenia z długu, z konkretnymi wskazówkami i kolejnością działań jakie należy podjąć. Pokazała też, że czasem możemy zostać dłużnikami bez naszego udziału i woli. Niezależnie od okoliczności ważna jest świadomość tego co posiadamy, aby odczuwając opiekę Boga, podjąć właściwe kroki w celu rozwiązania trudnej sytuacji.

Szczególnym gościem podczas konferencji był pan Bartosz Łuczywo reprezentujący Narodowy Bank Polski, który w skrócie przedstawił zebranym główne zadania NBP i zapoznał z zabezpieczeniem polskich banknotów powszechnego obiegu.

Uczestnikami konferencji byli ludzie o różnym przekroju wiekowym i doświadczeniu zawodowym, mający ten sam cel: poznać Boże zasady finansowe. Ich zaangażowanie i otwartość sprawiły, że wytworzyła się wśród nich przyjazna atmosfera sprzyjająca swobodnym rozmowom w kuluarach, wymianie uwag i poglądów. Wsparciem duchowym i modlitewnym służył ksiądz dr Tadeusz Czakański, który rozpoczął konferencję Eucharystią w intencji uczestników i organizatorów wydarzenia.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Biskup Adam Włodarczyk, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Śląski Bank Spółdzielczy Silesia w Katowicach. Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym: Radia eM, Gościa Niedzielnego, Polskiego Radia Katowice oraz Telewizji Silesia i Radia Silesia.

Następna tego typu konferencja planowana jest na 23 marca 2019 roku pod hasłem: „Biblia o pracy. Zawód czy powołanie?”. Jej celem będzie przybliżenie słuchaczom biblijnych prawd dotyczących pracy, które pozwalają uwierzyć we własną niepowtarzalność, a także odkryć osobiste obdarowania oraz potencjał zawodowy.

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao