Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

PIERWSZA PIELGRZYMKA DO RZYMU NOWOJORSKIEGO KOŁA PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II

Wielu z nas odwiedziło Rzym i Watykan indywidualnie w minionych latach, do tej pory zachowując w sercach radosne wspomnienia z owych wizyt. Jednakże wspólna pielgrzymka nowojorskiego Koła w dniach 23-31 października 1998 r. przyniosła jego pięćdziesięciu członkom uczucie głębszej satysfakcji, jednocząc nas w duchu modlitwy i patriotycznej dumy. Podobnie jak tysiące rodaków z przeróżnych zakątków globu, pragnęliśmy przyłączyć się do ceremonii obchodu 20-lecia pontyfikatu Piotra naszych czasów, wielkiego Polaka. Dla podkreślenia tych uroczystości, przed pielgrzymką zainicjowaliśmy w naszym środowisku projekt wydruku pocztówek z życzeniami dla Ojca Świętego. Około 20 tysięcy kart pocztowych zostało rozprowadzonych wśród wiernych w polskich parafiach i posłanych przez nich do Watykanu.

Rano 28 października każdy z uczestników pielgrzymki wziął udział w generalnej audiencji z Papieżem na placu św. Piotra, a w godzinach wieczornych w Domu Jana Pawła II byliśmy obecni na uroczystości poświęcenia V Tablicy pamiątkowej z nazwiskami dobroczyńców Fundacji. Następnego dnia wzięliśmy udział w prywatnej audiencji z Jego Świątobliwością, co było wspaniałym i wzruszającym ukoronowaniem naszej pielgrzymki. Tego samego wieczoru ks. abp Szczepan Wesoły podjął nas na prywatnym przyjęciu, którego przyjazna atmosfera zacieśniła więzy między Watykanem a Nowym Jorkiem.

Nowojorskie Koło zostało utworzone przed ponad rokiem i od momentu powstania udało się nam zebrać na cele Fundacji kwotę w wysokości US $ 24,000.
Wszystkie artykuły pochodzące z "Kronik Rzymskich" zamieszczone na stronach Opoki:
Copyright © by Kronika Rzymska 118(1999)

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pielgrzymka Rzym Fundacja Jana Pawła II Nowy Jork
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W