Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


VI Seminarium Stowarzyszenia Wolności Religijnej w Ameryce Łacińskiej .Stowarzyszenie Wolności Religijnej w Ameryce Łacińskiej organizuje w dniach 27 - 29 września 2006 roku doroczne spotkanie w Rio de Janeiro. Powstało w Limie (Peru), 22 Września 2000 roku jako skutek Kongresu na temat wolności religijnej, który miał miejsce na Uniwersytecie Katolickim w Peru. Celem generalnym stowarzyszenia jest stworzenie forum prawników, które zajmowałoby się refleksją, badaniem i promocją praw dotyczących wolności religijnej. Członkowie tej organizacji są przedstawicielami różnych wyznań religijnych. Teren działalności obejmuje cala Amerykę Łacińską: od Meksyku po Ziemie Ognista. Aby osiągnąć swoje cele, zajmie się organizowaniem współpracy pomiędzy uniwersytetami i innymi instytucjami akademickimi, działającymi na polu prawa cywilnego i kościelnego. Członkowie stowarzyszenia spotykają się corocznie na forum akademickim, każdorazowo w innym kraju tegoż regionu.

Podczas ostatniego zebrania Stowarzyszenia Wolności Religijnej w Ameryce Łacińskiej, które odbyło się w Meksyku w 2005 roku postanowiono, ze kolejne odbędzie się w Rio de Janeiro. Organizacji tegorocznego seminarium podjął się polski pallottyn ks. dr Adam Kowalik, który jest członkiem tegoż stowarzyszenia, pracujący od siedemnastu lat w Brazylii. Temat tegorocznego spotkania jest następujący: "Religie i media - wizja prawna". Podczas tegoż Seminarium glos zabiorą miedzy innymi: prof. dr. Alberto de la Hera - (Hiszpania) były dyrektor generalny ds. religii w Ministerstwie Sprawiedliwości; dr. Álvaro Castro Estrada - (Meksyk) dyrektor generalny Stowarzyszenia ds. Religii przy Sekretariacie Stanu Meksyku; dr. Carlos Valderrama Adriansén - (Peru) profesor prawa kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu w Peru i doradca prawny Konferencji Episkopatu Peru. Ks. dr. Adam Kowalik przedstawi sytuacje prawna mediów katolickich i innych wyznań, funkcjonujących w Brazylii. Podczas seminarium poruszane będą miedzy innymi następujące kwestie: wolności religijnej, wolności prasy, etyki dziennikarskiej wobec wolności religijnej i granic prawnych wolności religijnej w mediach w poszczególnych krajach Ameryki Łacińskiej.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: seminarium wyznanie Rio de Janeiro wolność religijna Ameryka Łacińska wolność prasy Adam Kowalik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W