reklama

„Życie jest darem” – Leon XIV wspiera największy marsz pro-life na świecie

Opowiadając się w obronie dzieci nienarodzonych wypełniacie nakaz Pana, aby służyć Mu w najmniejszych spośród naszych braci i sióstr – wskazał Leon XIV w przesłaniu do uczestników dorocznego Marszu dla Życia, zorganizowanego w stolicy Stanów Zjednoczonych.

AS

dodane 23.01.2026 15:51

Temat tegorocznego Marszu dla Życia w USA brzmi: „Życie jest darem". Ojciec Święty przesłał serdeczne pozdrowienia uczestnikom wydarzenia, odbywającego się w Waszyngtonie.

„Wyrażam również głęboką wdzięczność i zapewniam was o mojej duchowej bliskości, gdy gromadzicie się na tym wymownym publicznym świadectwie, aby potwierdzić, że ochrona prawa do życia stanowi niezbędny fundament wszystkich innych praw człowieka" – napisał Papież, cytując zdanie ze swego przemówienia wygłoszonego 9 stycznia do członków Korpusu Dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.

Cytując dalej tamten dokument dodał, że rzeczywiście, „społeczeństwo jest zdrowe i prawdziwie się rozwija jedynie wtedy, gdy strzeże świętości życia ludzkiego i aktywnie działa na rzecz jego promocji".

Papież zachęcił – zwłaszcza młodych – aby podejmowali starania na rzecz poszanowania życia na każdym jego etapie, „poprzez odpowiednie działania na wszystkich poziomach społeczeństwa, w tym poprzez dialog z przywódcami życia obywatelskiego i politycznego." 

„Niech Jezus, który obiecał, że będzie z nami zawsze, towarzyszy wam dzisiaj, gdy z odwagą i pokojowo maszerujecie w obronie dzieci nienarodzonych. Opowiadając się za nimi, wiedzcie, że wypełniacie nakaz Pana, aby służyć Mu w najmniejszych spośród naszych braci i sióstr" – napisał Leon XIV.

Zawierzył wszystkich Maryi Niepokalanej, Patronki Stanów Zjednoczonych Ameryki, udzielając im apostolskiego błogosławieństwa.

Źródło: vaticannews.va/pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, możesz to zrobić tutaj.

1 / 1

reklama