Morska energetyka wiatrowa – szansa na nowe kompetencje dla polskich przedsiębiorców

Forum 590 to cykl debat na ważne dla polskich przedsiębiorców tematy. Kolejna, poświęcona morskiej energetyce wiatrowej, już 15 kwietnia. Wezmą w niej udział przedstawiciele administracji publicznej, firm energetycznych, przedsiębiorców, instytucji branżowych.

Wydarzenie odbędzie się w formule online i będzie podzielone na dwa panele. Transmisję będzie można śledzić na stronie www.kongres590.pl oraz na Facebooku Grupy PGE.

„Energetyka wiatrowa na Morzu Bałtyckim będzie polem rywalizacji największych inwestorów. Polska posiada jedne z najlepszych warunków do produkcji energii elektrycznej, co powoduje olbrzymie zainteresowanie firm energetycznych, dostawców technologii, firm budowlanych i całego otoczenia biznesu zielonej energii. Jednym z zasadniczych wyzwań staje się konieczność wypracowania rozwiązań dających szansę rozwoju polskich firm mogących świadczyć usługi i dostarczać rozwiązania techniczne w tym obszarze” – piszą organizatorzy Forum 590.

O godz. 10 rozpocznie się dyskusja „Rola administracji publicznej w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku”. Wezmą w niej udział: Artur Soboń, Ministerstwo Aktywów Państwowych; Ireneusz Zyska, Ministerstwo Klimatu i Środowiska; Grzegorz Witkowski, Ministerstwo Infrastruktury; Wojciech Dąbrowski, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.; Paweł Szczeszek, Enea S.A.; Artur Michalski, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Drugi panel – „Inwestycje w offshore – czy polskie firmy wykorzystają szansę zdobycia nowych kompetencji?” rozpocznie się o godz. 12. Jego uczestnikami będą: Hubert Nowak, Urząd Zamówień Publicznych; Paweł Kolczyński, Agencja Rozwoju Przemysłu S. A.; Przemysław Kurczewski, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju; Łukasz Porzuczek, Grupa GeoFusion Sp. z. o.o.; Henryk Spierewka, Elbud Katowice Sp. z o.o.; Maciej Olczak, ekspert ds. offshore, Asia Connecting Center.

„Wspólnie z ekspertami zastanowimy się nad tym, czy istnieje szansa na transfer technologii, metod zarządzania i produkcji, jakie zostały wypracowane przez firmy zachodnie w ostatnich dziesięcioleciach, na grunt polskich przedsiębiorstw. Odpowiemy na pytanie czy polskie firmy są na to gotowe i czy dominacja podmiotów zagranicznych nie spowoduje wyłączenia polskich przedsiębiorców. Porozmawiamy też o tym, w jaki sposób zorganizować proces inwestycyjny tak, aby zmaksymalizować rozwój polskiej branży offshore dając jej możliwość ekspansji na rynki zagraniczne i jak zabezpieczyć polskie podmioty przed dominacją zagranicznych generalnych wykonawców?” – zapowiadają organizatorzy.

Cykl spotkań eksperckich Forum 590, poświęconych tematom istotnym dla polskiej gospodarki, to inicjatywa organizatorów Kongresu 590.

O spółce Kongres 590

Głównym celem działań spółki Kongres 590 sp. z o.o. jest uwolnienie potencjału polskiej gospodarki, promocja polskich produktów i usług oraz stworzenie przestrzeni do kooperacji dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych.

Kluczowym wydarzeniem organizowanym przez spółkę jest Kongres 590 – cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie, po duże przedsiębiorstwa. Kongres 590 corocznie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nazwa Kongres 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wprowadzone do obrotu na terenie Polski.

« 1 »

reklama

reklama

reklama