W Oknie Życia w domu sióstr urszulanek w Łodzi w poniedziałek wieczorem znaleziono noworodka. To chłopiec, który jest tygodniowym dzieckiem. Siostry ochrzciły go i dały mu na imię Tadeusz.
O noworodku pozostawionym w Oknie Życia w poniedziałek, 31 października, w domu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60 poinformował PAP dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski.
„O godz. 21.15 usłyszałyśmy dźwięk alarmu, więc bardzo szybko przybiegłam do Okna Życia, no i zobaczyłam, że czeka na mnie taki młodzieniec śliczny. Miał przy sobie karteczkę z informacją, kiedy się urodził, więc wiemy, że jest tygodniowym dzieckiem. Ochrzciłyśmy go i dałyśmy mu imię Tadeusz. Niedawno było wspomnienie tego świętego, więc taką decyzję podjęłyśmy” – opowiada przełożona domu sióstr urszulanek w Łodzi siostra Anna Reczko.
Siostry o znalezionym noworodku natychmiast powiadomiły służby. „Chłopiec w oczekiwaniu na pogotowie został nakarmiony i przebrany w nowe ubranko. Medycy ocenili stan zdrowia dziecka na dobry i zostało ono zabrane do szpitala. Zgodnie z procedurą sporządzony został policyjny protokół” – podkreślił w komunikacie przesłanym do PAP Tomasz Kopytowski.
„To już szóste dziecko w Oknie Życia u sióstr urszulanek w Łodzi i czwarty chłopiec” – podał dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
W komunikacie przypomniał, że Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy Okna Życia w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. „Oprócz Okien Życia Caritas w Łodzi działa jeszcze Okno Życia w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13. Dzięki funkcjonującym w naszej archidiecezji oknom uratowano życie 16 dzieci” – przekazał.
„W Oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim uratowano pięcioro dzieci. Do Okna życia w Pabianicach trafiło troje dzieci. Sześcioro dzieci znalazły siostry urszulanki w Oknie życia w Łodzi. Kolejne dwoje dzieci pozostawiono w Oknie w II Szpitalu Miejskim im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13” – dodał Kopytowski.
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.