Czy Iga Świątek ma szansę na tytuł najlepiej zarabiającej polskiej tenisistki?

Iga Świątek jest coraz bliżej granicy 20 milionów dolarów zarobionych na korcie od początku kariery i nadal zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji wszech czasów WTA. Obecny dorobek polskiej tenisistki to 19 596 535 dolarów.

Organizacja WTA w oficjalnym zestawieniu tydzień po Wimbledonie uwzględniła kwoty zarobione w Londynie. 22-letnia Polka, która odpadła w ćwierćfinale, zyskała prawie 450 tys. dolarów premii i zrobiła kolejny krok, by – jako 23. w historii – przekroczyć granicę 20 mln dolarów.

W rankingu zarobków króluje zdobywczyni 23 tytułów indywidualnych w Wielkim Szlemie Serena Williams. Amerykanka uzyskała z nagród 94 816 730 dolarów. Druga jest jej siostra Venus, której łączna suma premii wyniosła 42 483 119. Trzecia jest Rumunka Simona Halep – 40 203 437 USD.

Świątek wciąż jeszcze trochę brakuje do najlepiej zarabiającej polskiej tenisistki w historii – Agnieszki Radwańskiej. Zawodniczka, która zakończyła karierę pod koniec 2018 roku, z kwotą 27 683 807 USD plasuje się w historycznym rankingu na wysokim dziewiątym miejscu.

Dla porównania inna polska tenisistka Magda Linette dotychczas z tytułu premii WTA „podniosła z kortu” 5 547 429 dolarów, co daje jej 125. lokatę.
Świątek z kwotą 4,86 mln USD jest druga w tegorocznym zestawieniu zarobków. Prawie 840 tys. więcej dochodu ma Białorusinka Aryna Sabalenka, która zwyciężyła w wielkoszlemowym Australian Open, a we French Open, który Świątek wygrała, oraz w Wimbledonie odpadła w półfinale.

Za nimi sklasyfikowane są Jelena Rybakina z Kazachstanu – 4,33 mln, najlepsza w Londynie Czeszka Marketa Vondrousova – 3,66 i Amerykanka Jessica Pegula – 3,26 mln. Linette, półfinalistka z Melbourne, z dorobkiem 1,39 mln plasuje się na 15. pozycji.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama