Ochrona życia i zdrowia kobiety w ciąży oraz jej bezbronnego dziecka przynosi dobre owoce – aborcja złe!

W reakcji na kampanię wzywającą do przywrócenia aborcji na żądanie Polska Federacja Ruchów Obrony Życia podkreśla, że nie jest to żadne rozwiązanie rzeczywistych problemów. Zamiast wspierać najsłabszych, dąży się do ich eliminacji.

„Zaniechajmy emocjonalnej, zabarwionej ideologicznie kampanii proaborcyjnej, która uderza szczególnie w kobiety i ich dzieci, ale także w całe społeczeństwo. Twórzmy społeczeństwo solidarne, pomagające, które wspiera najbardziej potrzebujących i najsłabszych. Każdą brzemienną matkę i jej poczęte dziecko w sytuacji kryzysowej otaczajmy opieką i troską!” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia.

Organizacje zrzeszone w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w wydanym dziś oświadczeniu wyraziły niepokój w związku z kampanię „w kierunku przywrócenia w naszym kraju aborcji na żądanie”. Zwrócono uwagę, że wykorzystywane są ku temu m.in. tragiczne przypadki śmierci kobiet w ciąży. „Nim ustalono przez właściwe podmioty przyczyny tych zdarzeń, obarcza się zbiorową odpowiedzialnością lekarzy i część polityków, w celu tworzenia społecznej presji i osłabienia szacunku dla podstawowego obowiązku lekarza: do ochrony życia – zarówno matki, jak i jej dziecka w okresie prenatalnym. Ta presja ma też na celu przywrócenie swobody aborcji w naszym kraju” – zaznaczono w oświadczeniu i podkreślono, że „ewentualny powrót prawa zezwalającego na aborcję naruszy konstytucyjną ochronę życia i rozwoju każdego człowieka oraz uruchomi poważny konflikt społeczny”.

PFROŻ przypomina, że aborcja na żądanie, która była w Polsce legalna w latach 1956 – 1993 spowodowała, że stosowano ją na olbrzymią skalę, także jako metodę planowania rodziny, co z kolei skutkowało poważnymi następstwami zdrowotnymi u bardzo wielu kobiet. Po wprowadzeniu ustawowego zakazu aborcji spadła liczba zgonów kobiet w okresie okołoporodowym oraz śmiertelność noworodków. Zmniejszyła się także liczba dzieciobójstw i porzucanych noworodków. Nastąpiła ogólna poprawa zdrowia kobiet. Społeczeństwo zaakceptowało wprowadzone zmiany, na co wskazują badania opinii publicznej.

W oświadczeniu przypomniano również, że polski system prawny, w szczególności Konstytucja RP, a także ratyfikowana przez Polskę Konwencja o Prawach Dziecka, gwarantują ochronę ludzkiego życia także w jego fazie prenatalnej. Zwrócono uwagę, że w sytuacji kryzysowej, związanej z nieplanowaną ciążą świadczona jest pomoc przez państwo i organizacje pozarządowe, a „w sytuacjach skrajnych istnieje możliwość przekazania dziecka do adopcji lub opieki zastępczej”.

„Zwracamy się o poszanowanie niewątpliwie pozytywnego, polskiego dorobku ostatnich 30 lat w zakresie ochrony matki oraz dziecka w prenatalnej fazie życia!” – apeluje PFROŻ. „Zaniechajmy emocjonalnej, zabarwionej ideologicznie kampanii proaborcyjnej, która uderza szczególnie w kobiety i ich dzieci, ale także w całe społeczeństwo. Twórzmy społeczeństwo solidarne, pomagające, które wspiera najbardziej potrzebujących i najsłabszych. Każdą brzemienną matkę i jej poczęte dziecko w sytuacji kryzysowej otaczajmy opieką i troską!” – zachęca środowisko pro-life w Polsce.

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia pod oświadczeniem podpisało się prezydium zarządu: prezes Jakub Bałtroszewicz i wiceprezesi Ewa Kowalewska i ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama