W związku z poszukiwaniami Grzegorza Borysa policja apeluje, by nie skracać dojścia do cmentarzy przez tereny leśne

Osoby, które wybierają się w najbliższych dniach w rejon nekropolii, prosimy o stosowanie się do alertów RCB oraz apeli policjantów – podała oficer prasowa pomorskiej policji kom. Karina Kamińska. Zaapelowała, by w związku z trwającymi poszukiwaniami Grzegorza Borysa, nie skracać drogi dojścia w rejon cmentarzy przez tereny leśne.

„Zwracamy się z prośbą w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo o nieskracanie sobie drogi dojścia w rejon nekropolii przez tereny leśne okalające trójmiejskie cmentarze. Prosimy o korzystanie z głównych dróg do nich prowadzących” – zaapelowała we wtorek w mediach społecznościowych oficer prasowa pomorskiej policji kom. Karina Kamińska.

Podkreśliła również, by osoby, które wybierają się w najbliższych dniach w rejon nekropolii, stosowały się do alertów RCB oraz apeli policjantów.

W rejonie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego znajduje się kilka nekropolii, to m.in.: Cmentarz Witomiński w Gdyni, Cmentarz parafii Św. Mikołaja w Gdyni, Cmentarz Komunalny w Sopocie czy Cmentarz Srebrzysko w Gdańsku.

Kom. Kamińska zapewniła, że kontynuowana jest szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza Grzegorza Borysa, w którą zaangażowane są wszelkie dostępne siły i środki w celu zlokalizowania poszukiwanego mężczyzny.

W poniedziałek na stronie internetowej Interpolu pojawiła się „czerwona nota” za Grzegorzem Borysem. Oznacza ona najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Tego dnia osoby przebywające na terenie Trójmiasta i okolic otrzymały kolejny alert RCB: „Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”.

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek, 20 października w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie. Poniedziałek jest dziesiątym dniem poszukiwań.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama