„Mobilizujmy wicepremiera, aby nie pozwolił na likwidację WDŻ!”. Konsultacje publiczne do 25 lutego

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zlikwidować przedmiot Wychowanie do Życia w Rodzinie. Koalicja na rzecz Ocalenia Szkoły, zrzeszająca około 80 organizacji nauczycielskich i prorodzinnych, apeluje o udział w konsultacjach publicznych na temat projektu rozporządzenia MEN. Trwają one do 25 lutego.

MEN opublikowało 7 lutego nowe rozporządzenie, które wskazuje na tzw. delegację ustawową edukacji zdrowotnej. Nowy przedmiot ma wypełnić zapis ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Jest to jednak zupełnie niemożliwe, gdyż projektowany przedmiot jest antyrodzinny, antymałżeński i antyprokreacyjny. Nie tylko nie wypełnia delegacji ustawowej, ale jest z nią sprzeczny.

Równocześnie MEN chce zlikwidować wychowanie do życia w rodzinie – przedmiot doskonale wypełniający wspomnianą delegację ustawową: prorodzinny, promałżeński i promujący prokreację, co w obliczu katastrofalnej sytuacji demograficznej w Polsce powinno być jednym z najwyższych priorytetów państwa.

Koalicja na rzecz Ocalenia Szkoły, zrzeszająca około 80 organizacji nauczycielskich i prorodzinnych, apeluje o udział w konsultacjach publicznych na temat projektu rozporządzenia MEN. Trwają one do 25 lutego. Udział należy zgłosić w postaci maila, który można wysłać na adresy: sekretariat.dwp@men.gov.pl i kancelaria@men.gov.pl.

Chętni mogą „wyrazić stanowczy sprzeciw wobec likwidacji przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, który w pełni realizuje wskazaną delegację ustawową, kształtuje postawy prorodzinne, prozdrowotne, profilaktyczne oraz ukazuje jako wartość rodzinę, małżeństwo, dziecko, rodzicielstwo”.

Protestujący żądają pozostawienia w szkole wychowania do życia w rodzinie i „zarazem sprzeciwiam się wprowadzaniu antyrodzinnej, antymałżeńskiej i antyprokreacyjnej, promującej postawy egoistyczne edukacji zdrowotnej, która nie realizuje swojej delegacji ustawowej wskazanej w powyższym rozporządzeniu”.

Można ponadto napisać do wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza, który 12 stycznia w Szczecinie zapewnił, że edukacja zdrowotna nie będzie obowiązkowa, bo „jest podlana ideologicznym sosem”. Również w ramach uzgodnienia projektów rozporządzeń określających podstawę programową edukacji zdrowotnej szef MON wskazał, że wbrew temu, co podaje MEN w uzasadnieniach projektów rozporządzeń, nowy przedmiot nie tyle uzupełnia treści zajęć wychowania do życia w rodzinie, co je przekształca, „zmieniając tym samym również wartości, które będą przekazywane w ramach tego przedmiotu” uczniom w szkołach.

Pisać można na adresy: kontakt@mon.gov.pl i dgmon.biuro@mon.gov.pl

„Mobilizujmy wicepremiera, aby nie pozwolił na likwidację WDŻ!” – apeluje Koalicja na rzecz Ocalenia Szkoły. Przykładowa treść listu do Władysława Kosiniaka-Kamysza znajduje się na stronie >> . Ponadto możliwe jest podpisanie online petycji w obronie WDŻ, szczegółowe informacje na stronie >>

Źródło: KAI

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama