„W świecie rozwodów – tworzyć piękne małżeństwa, w świecie zdrad – obdarzać się zaufaniem i wiernością, w świecie relatywizmu – żyć wartościami. Nie łudźmy się, jest to możliwe tylko dzięki łasce z nieba i codziennej walce, walce o czas dla Boga i dla drugiego człowieka” – piszą autorzy akcji.
Inicjatywa Ruchu Czystych Serc to adoracja w intencji czystości. Akcja odbywa się po raz drugi. Zaproszeni są nie tylko członkowie grupy, ale też „małżeństwa, inne wspólnoty, parafie, osoby starsze, słowem: wszyscy, którzy chcą prosić o czystość serca dla siebie lub dla swoich bliskich”. Uczestnik wybiera w wirtualnym kalendarzu na stronie akcji dzień i godzinę i w dowolnym kościele lub kaplicy adoruje Najświętszy Sakrament, rozpoczynając od modlitwy ofiarowania. Akcja potrwa cały październik. Jej uczestnicy są zaproszeni na dzień skupienia w Niepokalanowie 26 października.
„Szczególną misją RCS jest modlitwa o czystość i promowanie tej wartości w świecie – tłumaczą inicjatorzy. – Robimy to nie dlatego, że jesteśmy «nieżyciowi», ale wręcz przeciwnie, chcemy żyć i kochać w pełni, wejść na wyższy poziom relacji. W świecie rozwodów – tworzyć piękne małżeństwa, w świecie zdrad – obdarzać się zaufaniem i wiernością, w świecie relatywizmu – żyć wartościami. Nie łudźmy się, jest to możliwe tylko dzięki łasce z nieba i codziennej walce, walce o czas dla Boga i dla drugiego człowieka. Uczmy się prawdziwie kochać od Tego, Który Jest MIŁOŚCIĄ”
Członkowie RCS dodają, że adoracja to czas poświęcony Bogu, a – jak uczył prymas Wyszyński – czas to miłość. Przypominają przy tym słowa bł. Carlo Acutisa: „przebywając na słońcu – opalamy się, a przebywając przed Jezusem Eucharystycznym – stajemy się święci”.
„Wierzymy, że Dziesięć Przykazań, w tym przykazanie dotyczące czystości, to instrukcja szczęśliwego życia dana nam od Boga, który przecież stworzył nas z miłości i do miłości – podkreślają inicjatorzy Akcji Adoracja. – Dlatego,
zachowując czystość w relacji, chcemy: szanować drugą osobę, wziąć za nią odpowiedzialność, uczyć się służyć, budować prawdziwą jedność, zadbać o dobro i zbawienie nas samych oraz drugiego człowieka, uchronić siebie i innych przed wejściem w skomplikowane sytuacje, żyć w prawdziwej wolności i uczyć się wierności”.
Źródło: rcs.trwajciewmilosci.pl
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.