W święto Trzech Króli publiczna telewizja zaprosiła do programu jednopłciowe pary. Prowokacja?

W święto Trzech Króli w Pytaniu na Śniadanie wystąpiły dwie jednopłciowe pary, które podzieliły się receptą na długoletni związek. Propagowanie antychrześcijańskiech wartości jest sprzeczne z misją publicznej telewizji zapisanej w ustawie o radiofonii i telewizji.

Dokładnie w święto Trzech Króli, Telewizja Polska w Pytaniu na Śniadanie wyemitowała rozmowę z parami jednopłciowym – była mowa o zakochaniu, zaręczynach, ślubach i recepcie na długoletni związek.

Podczas programu homoseksualiści rozwinęli tęczową flagę i oznajmili, że 6 stycznia w Pytaniu na Śniadanie skończyła się homofobia.

„Chcemy podkreślić radość, z jaką przyszliśmy do Pytania na Śniadanie. Tęczowa flaga była tutaj przez ostatnie osiem lat często wymazywana. Bardzo się cieszymy i chcemy pomachać tutaj tęczową flagą i ogłosić, że 6 stycznia skończyła się homofobia w Pytaniu na Śniadanie” – powiedzieli uczestnicy programu.

„Dzień jest wyjątkowy, bo to święto Trzech Króli” – wtórował na antenie prowadzący Maciej Kurzajewski.

Z występu w programie bardzo ucieszyli się Jakub i Dawid.

„Historia dzieje się na naszych oczach – wreszcie nikt nie straci pracy za pokazanie tęczy na ekranie w TVP!” – napisali na swoim profilu na platformie X, załączając nagranie z programu.

Warto przypomnieć, że propagowanie antychrześcijańskiech wartości jest sprzeczne z misją publicznej telewizji, zapisanej w ustawie o radiofonii i telewizji z 29 grudnia 1992 r. W rozdziale 4 czytamy, że „programy i inne usługi jednostek publicznej radiofonii i telewizji w ramach jej misji publicznej powinny”: „respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki; służyć umacnianiu rodziny; służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych; służyć propagowaniu i upowszechnianiu sportu; służyć zwalczaniu patologii społecznych”.

Wydarzenie wywołało lawinę komentarzy. „Tym bardziej trzeba po Bożemu świętować uroczystość Objawienia...” – skomentował na Twitterze o. Dariusz Kowalczyk SJ. Wielu internautów sugerowało, że nowa ekipa specjalnie wybrała taki temat w święto Trzech Króli, aby zademonstrować swój negatywny stosunek do katolickich wartości. W komentarzach nie oszczędzono także prowadzących: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wielokrotnie deklarowali swoje przywiązanie do wartości katolickich.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama