Radio SIRIRI działa w RŚA

W Republice Środkowej Afryki działa Radio SIRIRI ("siriri" w lokalnym języku sango oznacza "pokój").

- Radiowy wóz transmisyjny będzie dobrem dla wszystkich mediów w Republice Środkowej Afryki. Umożliwi transmisję audio i video na żywo nie tylko w RŚA, ale również poza granicami kraju, przez stacje radiowe i telewizyjne, gotowe pokazywać prawdziwe wydarzenia z terenu. Stanie się efektywnym narzędziem w procesie utrzymania pokoju w Republice Środkowej Afryki - mówi br. Benedykt Pączka OFMCap, misjonarz posługujący od kilku lat w RŚA.

Radio SIRIRI to aktualnie radio jednej z największych diecezji w RŚA, diecezji Bouar. Swoją emisję radiową kieruje do wszystkich odbiorców, bez względu na poglądy czy wiarę. - Radio nadaje każdego dnia od 8.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 21.00 z miasta Bouar na częstotliwości 103.6 FM. Wielokrotnie podczas ostatniej wojny w RŚA, nadawało bez strachu informacje, które ratowały ludność cywilną. Aktualnie, radio nadaje w promieniu 120 km od stacji nadawczej w Bouar, gdzie znajdują się dwie anteny nadawcze. Radio ma również dostęp do anteny nadawczej w Bocaranga. W rezultacie tych działań ludzie, ok. 96 tys. mieszkańców regionu (w tym 40 tys. zamieszkujących miasto Bouar) oraz uchodźcy w RŚA w Kamerunie, zyskają dostęp do aktualnych informacji - podkreśla br. Benedykt Pączka OFMCap.

Projekt zapewnia trwałość rozwiązań, tj. możliwość eksploatacji przez ludność lokalną po ewentualnym wycofaniu się polskich Misji. Wszelkie zaproponowane rozwiązania biorą pod uwagę koszt eksploatacji, koszt napraw, niezawodność oraz dostępność części zamiennych.

Radio SIRIRI posiada profil na Facebooku:

fb.com/SiririRadio

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao