ONZ dąży do zakazu wyznawania chrześcijaństwa?

Czy Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczyna proces zdelegalizowania Kościoła katolickiego? Według relacji na stronie „Hispanidad”, wiele spraw wskazuje na to, że tak. Cel wydaje się jasny: globalna potęga i uniwersalna religia. Preferowaną bronią do wymazania chrześcijaństwa ma być ideologia płci.

Portal „Hispanidad” miał dostęp do raportu specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. wolności religii lub przekonań. Raport został przygotowany w sierpniu tego roku przez Ahmeda Shaheeda. Ściśle mówiąc, specjalni sprawozdawcy nie są personelem ONZ, lecz stanowią część procedur specjalnych Rady Praw Człowieka, największego zespołu niezależnych ekspertów w systemie praw człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ich zadaniem jest monitorowanie i badanie sytuacji w konkretnych krajach.

Według informacji zawartych na stronie „Hispanidad”, Organizacja Narodów Zjednoczonych wykorzystuje tego typu raporty, aby zainicjować procesy o globalnym zasięgu. Jednym z nich może być zdelegalizowanie Kościoła katolickiego. Co więcej, autor artykułu Pablo Ferrer sugeruje, że ONZ dąży do zakazu wyznawania jawnie wiary chrześcijańskiej. To bardzo poważny zarzut. Co za nim idzie?

Z raportu wynika, że Ahmed Shaheed jest bardzo zaniepokojony faktem istnienia „religijnych grup nacisku”, które jego zdaniem „biorą udział w kampaniach, które charakteryzują obrońców praw walczących z dyskryminacją ze względu na płeć jako „niemoralnych” ludzi, próbujących osłabić społeczeństwo propagując „ideologię płci”, która jest szkodliwa dla dzieci, rodzin, tradycji i religii”. Pod tym pretekstem, próbuje się zamknąć usta chrześcijanom, którzy najwyraźniej nie mają prawa, nawet w wyważony, zgodny ze swoimi przekonaniami sposób, wypowiedzieć tego, co myślą. Czy na tym ma polegać demokracja? Nie chodzi przecież o to, by się wzajemnie atakować i bić. Czy jednak nie można wyrażać, nawet w spokojny sposób, własnych przekonań? Raport zdaje się pokazywać, że nie.

W raporcie pojawiło się dążenie do globalnej potęgi, uniwersalnej religii i zniesienia prawa do sprzeciwu sumienia. Kto wystaje ponad te kwestie, zdaniem sprawozdawcy „niszczy równość”. „Determinacja ONZ jest jasna. Proces już się rozpoczął” – ostrzega Pablo Ferrer.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao