Z Chrystusem wszystko możemy zacząć od nowa!

Jezus pozostawia kobietom przesłanie dla Apostołów, aby szli do Galilei – tam spotkają Zmartwychwstałego. „To wezwanie do powrotu do pierwszej miłości. Przesłanie nadziei również dla nas, żyjących w czasach pandemii, że z Chrystusem wszystko można zacząć od nowa” – mówi rektor seminarium w Galilei.

W liturgii poniedziałku w Oktawie Wielkanocy centralne miejsce zajmuje spotkanie Jezusa z kobietami. Jezus pozostawia im przesłanie dla Apostołów, aby szli go Galilei – tam spotkają Zmartwychwstałego. „To wezwanie do powrotu do pierwszej miłości. Przesłanie nadziei również dla nas, żyjących w czasach pandemii, że z Chrystusem wszystko można zacząć od nowa” – powiedział rektor seminarium Redemptoris Mater w Galilei.

Biblista podkreśla, że mamy tu do czynienia z paradoksem. „Anioł zaprasza kobiety i nas wszystkich do powrotu do grobu, ale ten grób okazuje się pusty” – mówi ks. Francesco Giosuè Voltaggio.

Jezus wypełnia pustkę

„I to jest cudowna nowina także dzisiaj, właśnie w tym bardzo trudnym czasie, który przeżywamy, który bywa tragiczny. Właśnie tam, gdzie jest pustka, pojawia się Chrystus, który jest pełnią. Tylko On jest w stanie wypełnić pustkę grobu, tę pustkę, którą odczuwamy, gdy pojawia się śmierć. Dlatego każda nasza pustka może być wypełniona pełnią zmartwychwstania Chrystusa. Nie ma takiej pustki, której Chrystus nie mógłby wypełnić – śmierć została ostatecznie pokonana. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał – ta nowina rozbrzmiewa we wszystkich częściach świata i jest centrum naszej wiary i naszego chrześcijańskiego życia” – mówi ks. Francesco.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama