Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Kreatywne zabawy z dziećmi

Drewniany domek dla ptaków


Zrobiony przez Ciebie drewniany domek dla ptaków może być bardzo prosty lub też stać się specjalnie zaprojektowaną rezydencją dla ptaków. Aby go odpowiednio zakonserwować, użyj matowej emulsji lateksowej do malowania ścian, lakieru lub innej rozpuszczalnej w wodzie farby do drewna nadającej się do warunków zewnętrznych.


Jak wykonać drewniany domek dla ptaków?


1. Za pomocą pędzla pomaluj cały domek podkładem pod farbę. Najpierw pomaluj spód domku i pozostaw do wyschnięcia, a następnie pomaluj ściany oraz dach i ponownie pozwól warstwie dobrze wyschnąć. Zawsze po zakończonej pracy wypłucz dobrze pędzel.

2. Gdy podkład dobrze wyschnie, pomaluj domek pastelowo zieloną emulsją, zostawiając niezamalowany dach. Pozostaw do wyschnięcia. Nałóż kolejną warstwę zielonej emulsji i znów pozwól jej dobrze wyschnąć.

3. Za pomocą małego pędzelka pokryj podkładem do farby jedną stronę i brzegi wszystkich patyczków po lodach i pozostaw do wyschnięcia. Następnie pomaluj podkładem drugą stronę patyczków i znów zostaw do wyschnięcia.

4. Gdy podkład wyschnie, weź wszystkie mniejsze patyczki oraz osiem dużych i pomaluj jedną ich stronę kremową emulsją. Umyj pędzelek, a następnie pomaluj z jednej strony pozostałe osiem dużych patyczków emulsją zieloną. Pozostaw do wyschnięcia i ewentualnie nałóż kolejną warstwę, jeśli kolory nie są równomierne.

5. Pędzelkiem nałóż klej na niepomalowaną stronę dużych patyczków i przyklej je na dach domku w dwóch kolorach naprzemiennie. Przyklejając patyczki na jednej stronie dachu, podeprzyj domek tak, aby znajdowała się ona poziomo i patyczki mogły się dobrze przykleić. Zaczekaj, aż klej dobrze wyschnie, zanim zaczniesz przyklejać patyczki na drugiej stronie dachu.

6. Cztery mniejsze patyczki przetnij na pół mocnymi nożyczkami. Wykonasz z nich płotek na swoim domku dla ptaków. Ułóż je na przedniej ścianie domku i przyklej w rzędzie wzdłuż dolnej krawędzi, zostawiając między nimi niewielkie odległości.

7. W poprzek przyklejonych pionowo patyczków przyklej dwa całe patyczki – na górze i na dole płotku. Jeżeli do malowania domku używałeś emulsji lateksowej, zabezpiecz ją jedną lub dwoma warstwami lakieru do drewna, aby domek można było umieścić na zewnątrz.Jest to fragment książki:

Spotkania z naturą

Wydawnictwo Jedność
ISBN: 978-83-7971-030-0

Przyroda to prawdziwa skarbnica wiedzy i kopalnia pomysłów na twórczą i kreatywną zabawę. Spotkania z naturą rozwijają w dzieciach miłość do przyrody, pokazując im, jak za pomocą jej darów tworzyć zabawki, przedmioty codziennego użytku i rozmaite gry. Gałązki, patyczki, liście, muszelki, szyszki… wystarczy odrobina wyobraźni i powstaną z nich rzeczy niezwykłe!

Każdy mały miłośnik natury znajdzie w tej książce wiele propozycji, jak siać rośliny i pielęgnować je w trakcie wzrostu, jak opiekować się zwierzętami i jak dbać o nasz piękny zielony świat.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dzieci kreatywność pomysłowość rozwój dziecka kreatywna zabawa zabawa z dziećmi domek dla ptaków pomoc ptakom
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W