Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Lektura dla dzieci na Boże Narodzenie

Ivano Argento

Boże Narodzenie z aniołkami

Co robią aniołki przed Bożym Narodzeniem? Przeczytaj dzieciom...

Na długo przed świętami Bożego Narodzenia w niebie rozpoczynają się gorączkowe przygotowania. Aniołowie z wielkim przejęciem starają się, by wszystko było jeszcze piękniejsze niż zwykle. Niektórzy z nich latają z wielkimi workami na plecach. Po otwarciu, wydobywa się z nich świetlisty pył, który sprawia, że chmury lśnią jeszcze bardziej i wydają się o wiele piękniejsze.

Mniejsze aniołki specjalnymi szczotkami szorują gwiazdy, śmiejąc się przy tym radośnie i żartując. Owym aniołkom towarzyszy śmiech gwiazdek, które mają łaskotki i kiedy się zaśmiewają, wirują niczym karuzele.

Niebiańskie chóry ćwiczą śpiewanie kolęd, a aniołowie, co to akompaniują im na harfach, cytrach i trąbach powtarzają melodie. W śpiewaniu kolęd ćwiczy się również chór z rajskiego przedszkola, do którego chodzą duszyczki dzieci, zanim przyjdą na świat, i w którym śpiewają także opiekujący się nimi Aniołowie Stróżowie.

Próby śpiewu w rajskim przedszkolu prowadzi mistrz śpiewu. Mieszkający w niebie święci z zapałem przygotowują hymny na kilka głosów, które zaśpiewają Panu na Boże Narodzenie. Słowem, wszyscy starają się bardzo, pragnąc przygotować Panu jak najwspanialsze święta.

W Wigilię Bożego Narodzenia zgodnie ze zwyczajem aniołowie udają się tam, gdzie są najbielsze i najdelikatniejsze chmury w całym niebie. Skaczą po nich tak samo jak lubią to robić dzieci, które skaczą po łóżkach dziadków.


Jest to fragment książki:

Ivano Argento, Boże Narodzenie z aniołkami
Wydawnictwo: PROMIC, ISBN: 978-83-7502-567-5
Książka jest >>TUTAJ<<

Co robią aniołki przed Bożym Narodzeniem? Napełniają chmury śniegiem, robią szklane dzwonki i zastanawiają się, jaki prezent przygotować dla Matki Bożej, by sprawić Jej radość. Pięknie ilustrowane, wzruszające opowieści, o tym, co przed świętami dzieje się w niebie. Znakomity prezent dla małych czytelników!


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Boże Narodzenie święta dzieci opowiadanie Jezus Anioł aniołowie Dzieciątko aniołki
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W