Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Grzegorz Sokołowski

Listy w niebieskich kopertach

Moja korespondencja z aniołem

ISBN 978-83-61989-46-2
format: 130x200
stron: 280
okładka: miękka
Rok wydania: 2011
fragmenty:

NIEBO,
JEDEN Z NIESKOŃCZENIE WIELU MOMENTÓW WIECZNOŚCI

Mój drogi Człowieku!

Skoro zostaliśmy sobie przydzieleni i mamy pewien wspólny czas, warto się poznać i częściej kontaktować. Chcę przez to powiedzieć: dobrze, że napisałeś. Jeszcze lepiej, że wypowiedziałeś do mnie kilka zdań. To one zapoczątkowały to, co teraz zyskuje formę i służyć będzie nie tylko nam, ale i wielu innym, dla których ma znaczenie obecność Anioła.

Słowa wypowiedziane, konsekwencje rozsiane – jak mówi jedno z naszych anielskich powiedzeń. Przywołuję je po to, żebyś nie był zdziwiony, jeśli Twoja ,,zamyślona łepetyna” zachwieje się nagle w nieokreślonym kierunku. Moja opierzona kończyna ma wszak sporą siłę. A zatem bądź gotowy na jej interwencję w wypadku konieczności zastosowania moich anielskich działań prewencyjnych. Proponuję jednak współpracę – unikniemy wtedy takich drastycznych metod. Mów mi o swoich planach, dziel się obawami, przytaczaj przypuszczenia i cytuj myśli. To mi ułatwi działanie i pozwoli na korektę wydarzeń tak subtelną, jak dotyk wiosennego wiatru zaplątanego w ludzką czuprynę. Czekam zatem na wszelkie wieści w formie długich opowieści, lakonicznych zdań, górnolotnych przemyśleń, krótkich aforyzmów i dających do myślenia, pełnych zatroskania o swój los strof. Umieszczę to wszystko między piórami i zapoznam się z tym w odpowiednim czasie – dlatego proszę, nie dziw się, jeśli niekiedy odpowiedź na postawione dziś pytanie otrzymasz po piętnastu latach. Jestem stąd, gdzie nic nie przemija, i nauczono mnie, że nieco niżej od naszej przestrzeni wszystko ma ustalony czas i zaistnieje wtedy, gdy on nadejdzie.

Jednym słowem: zapewniam Cię, że wtulony w moje pióra nie będziesz miał powodów do narzekań (może latem będzie trochę za gorąco w tym puchu, ale to już zupełnie inna kwestia). Zapraszam więc pod moje skrzydła. Ostatecznie nie ryzykujesz wiele, skoro wokół tyle niepewności. Anielska firma ochroniarska, pod patronatem i nadzorem Opatrzności, to bodaj jedyna gwarancja bezpieczeństwa na niestabilnym gruncie ziemskiego przemijania.

A zatem cieszymy się, że chciałeś skorzystać z naszych usług, drogi Człowieku.

Pozdrawiam Cię.

Twój Anioł Stróż

PS

Używając Waszego języka, powinienem podpisać się jako „osobisty doradca klienta”. Pozostańmy jednak przy niebiańskim nazewnictwie.

ZIEMIA,
KOLEJNY DZIEŃ KOLEJNEGO ROKU

Aniele Boży, Stróżu mój!

Doprawdy, nie spodziewałem się, że jesteście aż tak dobrze zorganizowaną korporacją świadczącą kompleksowe usługi z zakresu ochrony ludzkich istnień. A tak mało się o Was słyszy. Może trzeba by pomyśleć nad jakąś akcją promocyjną? Na Ziemi mówi się, że jak nie ma Cię w Internecie, to znak, że nie istniejesz. Tutaj dobra reklama to podstawa. Pomyśl nad tym, Aniele. Jeśli się zdecydujecie, mogę podpowiedzieć parę rozwiązań.

Twój podopieczny

NIEBO,
W CZASOPRZESTRZENI PEŁNEJ ZDUMIENIA

Mój drogi Człowieku!

Podstawą naszej działalności jest dyskrecja. Nie widać, nie słychać, tylko przeczuwać można, że to czy inne wydarzenie muśnięte zostało skrzydłem anielskim. Nie potrzebujemy reklamy, bo nie zarabiamy na naszych usługach. To działalność czysto filantropijna i jeżeli ktoś ma z niej jakieś korzyści, to jedynie ludzie. My chcemy Was tylko ocalić – to nasze zadanie. Widziałem bowiem to słynne niebiańskie osiedle, które wybudował Bóg ponad obłokami. Uwierz mi, żal byłoby tam nie zamieszkać. Aniołowie podjęli się zatem zadania rekrutacji nowych mieszkańców. Chodzi o dopilnowanie tych wszystkich ziemskich lokat, które procentują w wieczności. Sprawa skomplikowana, więc Stwórca postanowił powołać oddział specjalny do nadzoru bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców Jego osiedla. I tym sposobem wpadł na pomysł stworzenia Aniołów Stróżów. Świadczymy więc usługi ochroniarskie oraz z zakresu bezpłatnych porad na temat przemijania.

Z czym to ludzie do nas nie przychodzą! Nigdy byś nie przypuszczał, jak wielkie są oczekiwania ludzi wobec nas: pytają o drogę, proszą o radę, szukają wsparcia, oczekują wyjaśnień, liczą na pomoc, zabiegają o zrozumienie, wnioskują o interwencję, sugerują rozwiązania, apelują o cuda, występują z petycjami, prośbami oraz skargami. Czasem to skrzydła opadają, że o piórach nie wspomnę. Jeden Anioł Stróż mógłby śmiało zostać okrzyknięty wielozadaniową korporacją czynną całą dobę z przyjętym programem „Wszystko dla człowieka”. Na marginesie dodam, że może i wszystko, ale raczej nie zawsze, a już na pewno nie na każde zawołanie. Ale racjonalne dawkowanie spełniania próśb – to też tylko dla dobra naszych podopiecznych.

Odstępując jednak od korporacyjnych porównań, zapewniam, że jesteśmy Aniołami – stworzeniami wolnymi od ziemskich uwarunkowań, choć świadczącymi usługi ludziom: jak by nie patrzeć, przygruntowym stworzeniom (przynajmniej do czasu). Ileż musimy się namachać skrzydłami przy wypełnianiu naszych zadań…! Ale o tym innym razem.

Oficjalnie witam i dziękuję za uświadomione i odpowiedzialne korzystanie z naszych usług.

Anioł Stróż

ZIEMIA,
W DNIU WIELU POTRZEB

Aniele Boży, Stróżu mój!

Skoro tak sprawy wyglądają, to chciałbym zamówić u Ciebie pakiet usług. Oprócz całodobowej, profesjonalnej ochrony przydałoby się kompleksowe czyszczenie sumienia, korekta projektu charakteru (w trakcie realizacji parę spraw wymknęło się spod kontroli), kuracja wzmacniająca pozytywne uczucia oraz stylizacja ogólnego wizerunku. I mam poważne obawy, że jeżeli ludzie dowiedzą się o skutkach Waszej profesjonalnej działalności widocznych na jednostce, trzeba będzie u Was przeprowadzić dodatkową rekrutację skrzydlatych wspomożycieli człowieka. Ale przecież chyba o to chodzi, by w Was wierzono…

Twój podopieczny

NIEBO,
POMIĘDZY ANIOŁAMI

Mój drogi Człowieku!

Nie ma obawy co do nadmiaru zleceń. Ludzie codziennie obserwują efekty naszej pracy i co najwyżej pomruczą coś o Matce Naturze. Kto jednak odkrył naszą działalność (a właściwie nie tyle odkrył, co uwierzył), jest na wygranej pozycji. I oprócz tego, o co prosiłeś, w ramach promocji mogę zaproponować jeszcze złagodzenie skutków popełnionych błędów w pakiecie z optymistyczną wizją przyszłości. A już zupełnie dodatkowo coś ekstra (tylko dla przyjaciół): stałe łącze niebo–ziemia z całodobową centralą doradczą i możliwością kontaktu z centrum pomocy przemijalności. Wystarczy, że spojrzysz ku niebu, a natychmiast wyślemy dodatkowe wsparcie. Ale jak rzekłem: to tylko dla przyjaciół, a to już pewien warunek, chociaż oczywiście jak najbardziej możliwy do spełnienia. Zależy nam bowiem na wzajemnej przyjaźni: abyście powierzali nam Wasze sekrety, dzielili się troskami i radością. Anioł to bardzo przyjacielskie stworzenie. Lubi się czasem przytulić skrzydłem do ramienia, oprzeć aureolę o ludzką głowę, wymienić doświadczenia zmysłów i podfruwać radośnie podczas wspólnych spacerów, zataczając koła wokół kroczącego człowieka.

Twój Anioł


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: człowiek listy ziemia korespondencja niebo Anioł anioły

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W