Opoka - Portal katolicki
opoka.news
PekaoCatherine Francis

Pierwsze kroki do… przejścia przez menopauzę


ISBN: 978-83-7660-746-7
Wydawnictwo Jedność
Ilość stron: 112
Oprawa: miękka
Format: 122x180 mm
www.jednosc.com.plfragment książki:

Wstęp

Termin menopauza wypowiadany jest zwykle z tajemniczą miną i przyciszonym głosem: „Ona przechodzi właśnie wielką zmianę” albo: „Jest właśnie w przełomowym momencie swego życia”. Nawet w dzisiejszych czasach menopauzę częstokroć postrzega się jako coś dziwnego i niemiłego; coś, czego należy się obawiać – stan obwieszczający kobiecie kres jej dotychczasowego życia.

Tymczasem menopauza jest zupełnie naturalnym etapem w życiu każdej kobiety, nie zaś czymś, czego należy się obawiać. Zrozumienie tego, co dzieje się z twoim ciałem oraz wszystkiego, czego możesz doświadczać w sferze fizycznej, duchowej i emocjonalnej, pomoże ci załagodzić własny niepokój czy też lęk przed tym, co cię właśnie (albo już wkrótce) czeka.

Wiedza to potęga

Dzięki tej niewielkiej książeczce poznasz różne sposoby radzenia sobie z fi zycznymi symptomami często towarzyszącymi menopauzie – począwszy od metod czysto medycznych, skończywszy na tych zaczerpniętych z medycyny naturalnej i alternatywnej. Zobaczysz, w jaki sposób zmiany hormonalne mogą wpłynąć na twoje ciało i życie psychiczne; nauczysz się również, jak sobie z tym radzić. Dowiesz się ponadto, jak oswoić się ze zmianami zachodzącymi w twoim życiu seksualnym – czyli w sferze, o którą wiele kobiet wstydzi się zapytać lekarza.

Poznasz sposoby pozwalające zachować dawny wygląd i dobre samopoczucie, gdy twoje ciało, skóra i włosy ulegają zmianie wraz ze zmieniającymi się hormonami. Wreszcie, z książeczki tej dowiesz się, jak się uchronić przed takimi stanami jak osteoporoza i choroba serca, których ryzyko po menopauzie wzrasta.

Książka niniejsza zawiera mnóstwo prawdziwych historii z życia kobiet, które podzieliły się swoimi doświadczeniami, opowiadając także i o tym, co okazało się pomocne w ich przypadku.

Przejmij kontrolę nad swoim ciałem

Zapanowanie nad symptomami menopauzy pomoże ci zachować zdrowie i szczęście w ciągu tego okresu i wówczas, gdy dobiegnie on końca. Wiele kobiet zaczyna nawet postrzegać ów czas jako początek nowej ekscytującej fazy w życiu, w której jest miejsce dla większej wolności i niezależności.

W końcu współczesne kobiety mogą czerpać radość z tego, że po okresie menopauzy mają wciąż przed sobą jedną trzecią życia czy nawet więcej – a i ty chcesz się nim jeszcze nacieszyć, nieprawdaż? Skoro tak, to tutaj właśnie powinnaś zacząć – przejmując kontrolę nad swoim ciałem i zdrowiem.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kobieta ciało psychika emocje fizyczność menopauza etap życia

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W