Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Cud ma na imię Joey

 

Kiedy w 13. tygodniu ciąży Kristen odeszły wody, wydawało się, że jej dziecko umrze. Trzech lekarzy przekonywało kobietę, że musi dokonać aborcji, gdyż w przeciwnym razie nie tylko dziecku, ale także jej grozi niebezpieczeństwo. Tymczasem, choć wód płodowych nie było, serce dziecka wciąż biło.

 

Kristen nie poszła za radą lekarzy i wciąż walczyła o życie dziecka. Rodzice —mimo złych informacji — nie tracili nadziei. Zawierzyli się Panu Bogu. — Na przekór wszystkiemu znaleźliśmy siłę, by powiedzieć: „Niech tak będzie i niech się stanie, co ma się stać”. Jeśli On go chce mieć u siebie, to przynajmniej będę spokojna, że była to wola Boża, a nie moja — mówiła matka dziecka.

 

Któregoś dnia rodzice dowiedzieli się o Centrum Rodziny Tepeyac w Fairfax, w Wirginii, gdzie lekarze walczą o każde dziecko. Udali się tam i znaleźli pomoc. Kristen w trosce o życie dziecka musiała leżeć w łóżku. Tygodnie mijały.

 źródło: photogenica.pl
 autor: Theres Liebenow

2 października 2006 r., w 32. tygodniu ciąży, lekarze zdecydowali się przeprowadzić cesarskie cięcie, w wyniku którego na świat przyszedł Joey. Jako że dziecko było bardzo sine, obawiano się, że lada chwila umrze. Od razu został więc ochrzczony. — I nagle usłyszeliśmy piękny krzyk rozżalonego dziecka, rozpaczliwie wzywającego mamy — opowiada Matt, ojciec chłopca.

 

Joey miał odmę opłucnową i musiał być podłączony do respiratora. Miał problem ze stopami. Spędził siedem tygodni w szpitalu, do domu został wypisany w stanie dobrym!

 

Rodzice chłopca nie mają wątpliwości, że ich syn to prawdziwy cud, za który są wdzięczni Bogu. — Wyniki badań mogą potwierdzać śmiertelną diagnozę, ale ostatecznie, to Bóg decyduje o życiu — podkreślają.

 

Za: www.lifesitenews.com

 


Artykuł pochodzi z gazety "Dobre nowiny"

Dobre Nowiny to gazeta okolicznościowa o charakterze jednodniówki. Wydawana jest od blisko 10 lat przez Dom Wydawniczy “Rafael” i zwykle ukazuje się kilka razy w roku. Każdy numer jest tematyczny. Nakłady poszczególnych wydań wahają się od 100 tys. do 1 mln egzemplarzy. Dystrybucja w 80-90% opiera się o parafie, gdzie gazeta jest zwykle rozdawana.

Najnowszy numer Dobrych Nowin jest poświęcony tematyce pro-life. Kierowany jest nie tylko do zadeklarowanych obrońców życia, ale przede wszystkim do tych, którzy mają wątpliwości, że należy bezwzględnie chronić życie. Szczególny nacisk położyliśmy na tematykę in-vitro, oraz kwestię dopuszalności aborcji w pewnych sytuacjach w polskim prawie. Choć Polacy w większości deklarują postawę pro-life, to jednak niestety skłonni są zgadzać się na wyjątki. Ta gazeta stworzona została po to, by przekonywać czytelników do postawy bęzwzględnego opowiedzenia się za życiem.

Dobre Nowiny powstały przy współpracy z wieloma ruchami pro-life, a naszym działaniom pobłogosławił ks. bp Grzegorz Ryś, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Wydaniu towarzyszy akcja “Urodziny Dla Wszystkich”. Szczegóły na stronie www.UrodzinyDlaWszystkich.pl

 

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko świadectwo ciąża aborcja poczęcie in vitro zarodek Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dopuszczalność aborcji pro life Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Okna Życia wody płodowe
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W