Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Gracjan F. Majka OFMCap

Modlitwy za wstawiennictwem świętego Ojca Pio


Wydawnictwo M
ISBN: 978-83-7595-781-5
fragment książki:

O rozeznanie woli Bożej i moc do jej wypełnienia

Panie, Boże wszechmogący, tak przedziwnie mnie stworzyłeś na swój obraz i podobieństwo.

Swoim światłem oświecasz mój umysł, aby Ciebie poznawać, miłować i służyć.

Przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który jest odbiciem Twojej istoty, dałeś mi poznać, jak powinno wyglądać moje życie, jak je doskonalić, aby stały się wyraźne rysy podobieństwa do Niego.

W swojej wielkiej dobroci i miłości obdarowałeś mnie cudownym darem wolności, możliwością rozeznania między dobrem a złem, zdolnością dokonywania wyboru tego, co lepsze i doskonalsze.

Twoją wolą jest, by każdy człowiek z pomocą Twojej łaski wielbił Ciebie swoimi myślami, słowami i czynami, by rozwijał swoje życie według planów Twojej zbawczej Opatrzności i tak osiągał pełnię człowieczeństwa.

Spraw, o dobry Panie, aby każdego dnia urzeczywistniało się to, co wypowiadam w sercu i swoimi ustami: „Bądź wola Twoja tak w niebie, jak i na ziemi”.

Za przyczyną świętego Pio, który już w młodzieńczym wieku został obdarowany łaską pragnienia poznania woli Bożej i mocą do jej wypełnienia, obdarz mnie darem rozeznawania Twojej woli, aby ona urzeczywistniała się w moich myślach i czynach.

Za jego wstawiennictwem obdarz mnie potrzebnymi łaskami dla sprzeciwu wobec każdego zła, które Cię obraża, umiejętnością podejmowania wyboru tego, co się tylko Tobie podoba.

Ożywiaj we mnie owo pragnienie, które było w jego sercu: kochać Cię, Boże żywy i prawdziwy, coraz więcej, a z miłości do Ciebie wszystko przyjmować i trwać w woli Twojej, który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Amen.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa rozeznanie wola Boża Ojciec Pio św. Ojciec Pio
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W