Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Rozważanie na niedzielę

Andrzej Cichoń

Sprawy osobiste

Sprawy osobiste - foto
Autor/źródło: Marek Koj

Mam kilka ulubionych fragmentów z Biblii. Jeden z nich to dzisiejsze pierwsze czytanie. Historia młodego Samuela, gdy słyszy wołanie Boga. Bóg jest w tym opowiadaniu niezwykle delikatny i subtelny oraz cierpliwy.

Przybył Pan i stanąwszy, zawołał jak poprzednim razem: «Samuelu, Samuelu!» Samuel odpowiedział: «Mów, bo sługa Twój słucha».

Trzeba mi uczyć się od Samuela jego modlitwy. Czasem trzeba zamknąć modlitewnik, schować różaniec, przestać szeptać formułki, o nic nie prosić, nie dziękować. Trzeba mi w ciszy usiąść przed Najświętszym Sakramentem i w sercu powiedzieć Bogu:

Mów, bo sługa Twój słucha

I nawet jeśli nie słyszę Twoich słów tak dosłownie, jak Samuel, to mówisz do mnie życiem, które mi podarowałeś. Przecież to nie może być przypadek, że kilka lat temu dane mi było dołączyć do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zawsze jest to dla mnie wyjątkowa chwila, gdy w domu u starszej czy schorowanej osoby biorę do ręki Twoje Ciało w kawałku chleba i powtarzam za Janem Chrzcicielem:

Oto Baranek Boży

Co mogę jeszcze dodać? Słowa Psalmisty:

Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże

Szczęść Boże

Andrzej Cichoń

Rozważanie napisane na niedzielę 14. 01. 2018 r.


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie modlitwa słuchanie komunia święta wola Boża cisza Najświętszy Sakrament Baranek Boży Samuel Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W