Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Projekt Q and A. Wszystko w JEDNYM


AC, Emanuela Gemza ZMBM

Anioł Stróż

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia postanowiły odpowiadać na nadsyłane pytania dotyczące miłosierdzia i nie tylko. Nagrywają filmy, które umieszczają na YouTube (Faustyna2016). To projekt, który podjęły Siostry ZMBM na niezwykły czas Jubileuszu Miłosierdzia.

Pytania możecie nadsyłać na maila: faustyna.sdm@gmail.com

Tym razem s. Emanuela opowiada o Aniołach Stróżach. "Anioł Stróż jest potężnym duchem, który wpatruje się w oblicze Boga i który jest nam dany jako nasz opiekun" - mówi s. Emanuela.

Czwarty film jest więc bardzo "anielski". S. Emanuela próbuje odpowiedzieć m.in. na pytanie Kamila: "Kiedy człowiek otrzymuje Anioła Stróża?". Siostra musiała nieco poszukać, aby znaleźć odpowiedź...

"Można powiedzieć, że każde poczęte dziecko otrzymuje Anioła Stróża"...

- Anioł Stróż pomaga nam szukać tego, co dobre. Podejmować właściwe decyzje... Anioł Stróż jest z nami bez względu na to, czy my go słuchamy, czy nie... Anioł Stróż modli się za nas - mówi s. Emanuela i dodaje - Ja osobiście bardzo często korzystam z pomocy Anioła Stróża... On jest naprawdę niezawodny - mówi. A czy można "posyłać" swojego Anioła Stróża do innych osób? Posłuchajcie:

"Św. Stanisław Kostka podobno zawsze przepuszczał w drzwiach swego Anioła Stróża..." - mówi s. Emanuela Gemza ZMBM.

Siostry promują projekt także na Facebooku:

Faustyna2016

Pytania można nadsyłać także w prywatnych wiadomościach na tym facebookowym profilu. Zachęcam, aby się w to włączyć.

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłosierdzie opieka rozważanie pomoc Anioł Anioł Stróż Faustyna2016

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W