Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Kajetan Rajski

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – A

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli (J 20,29)

Duchu Święty, przyjdź!

Dz 2,42-47; 1 P 1,3-9; J 20,19-31

Jezu, z Twoją pomocą rozpoczynam rozważanie tekstu biblijnego, który Kościół podaje na II Niedzielę Wielkanocną.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus wypowiada słowa, które nigdy nie stracą na aktualności. Błogosławieni, to znaczy szczęśliwi, którzy nie widzieli zmartwychwstania Jezusa, a mimo to w ten fakt uwierzyli.

Współcześnie wielu ludzi próbuje negować wydarzenie zmartwychwstania. Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum internetowe poświęcone religii lub historii, a zobaczymy wypowiedzi ludzi, którzy uważają się za wyrocznię i głoszą, że zmartwychwstanie nie miało miejsca. „Głupoty”, „fantazje”, „zmyślenia” – to tylko niektóre, lżejsze epitety. Próbują w mało naukowy sposób udowodnić to, czego nie da się do końca udowodnić, jest to bowiem tajemnicą, a naszym zadaniem jest jej zgłębienie.

Ci jednak, którzy wierzą w zmartwychwstanie, otrzymają nagrodę wieczną. Chrześcijanin powinien jednak umieć odeprzeć argumenty ludzi, którzy zaprzeczają zmartwychwstaniu Chrystusa. Można sięgnąć po lektury katolickie na temat zmartwychwstania i innych tajemnic wiary w Chrystusa.

Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest również modlić się za błądzących, by odkryli światło prawdy, jaką jest Ewangelia Syna Bożego.

Przemyślę w tym tygodniu:

1. Czy potrafiłbym w dyskusji bronić faktu zmartwychwstania?

2. Czy modlę się za błądzących?

3. Czy wierzę w zmartwychwstanie Chrystusa i wszystkich umarłych?


Powyższa refleksja została zaczerpnięta z książki Kajetana Rajskiego „Wsłuchani w Słowo. Refleksje na niedziele i święta roku A” (Biblos 2010)opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa Wielkanoc niedziela wiara miłosierdzie refleksja błogosławieni błądzący
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W