Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Źródło: Przewodnik Katolicki

o. Stanisław Tomoń, rzecznik prasowy Jasnej Góry

Siła Różańca
Jakże wielka jest silą i moc... Różańca! Działa na każdą odległość. Sięga nie tylko w każdy wymiar czasu, ale i w wieczność. Jest zdolna dotknąć każdego i we wszystkim. To potężny i uniwersalny sposób działania człowieka - i to już od XII wieku! To po prostu - „niebezpieczna" modlitwa.

W jasnogórskiej kaplicy, w tym centrum odnowy wiary i ducha ludzkiego, codziennie o 16.00 dzięki modlitwie różańcowej rewitalizuje się wielu ludzi. Z jakimż zapatrzeniem w Ikonę Bogarodzicy trzymała tu różaniec w swoich zniszczonych dłoniach Matka Teresa z Kalkuty. Z jakąż wdzięcznością wobec Maryi klęczał tu kard. Sin z Filipin i opowiadał o tym, że kiedy po sfałszowanych wyborach lufy karabinów dyktatora-prezydenta Marcosa skierowały się w lutym 1986 r. przeciw milionowej rzeszy protestujących w Manili, ludzie chwycili wtedy w swe ręce właśnie różaniec! I wówczas nie doszło do rozlewu krwi, lecz do „pokojowej rewolucji".

Codziennie o 21.00, w transmitowanym Apelu Jasnogórskim, łączy miliony Polaków wspólnie rozważana jedna dziesiątka Różańca. Na Różaniec przychodzą też do kaplicy biskupi, przybywają z grupami księża, gromadzą się stale wierni. I kiedy pokazuję zagranicznym turystom rozwieszone na ścianach jasnogórskiej kaplicy różańce, to zawsze mam wielki kłopot, jak im wszystkim przekazać, że za każdym z tych tysięcy różańców kryje się tajemnica życia konkretnego człowieka.

W obliczu VII Dnia Papieskiego przypominam sobie, z jaką nabożnością Papież Jan Paweł II rozważał tajemnice różańcowe. Dziś, wraz z tyloma ludźmi z całego świata, jestem Mu nadal bardzo wdzięczny. Nie tylko za dar otrzymany z Jego rąk - różaniec w małym pudełeczku, ale za „nowe" dziesiątki Różańca - tajemnice światła, za „List o różańcu", za pełen łask Rok różańcowy i za Jego wieloletnią modlitwę różańcową właśnie za nas - Polaków.

Mam zatem swoje zdanie na temat Różańca - Różaniec jest dla ludzi, którzy chcą być „po Bożemu"... skutecznymi! Którzy chcą zrobić coś dobrego razem z Maryją dla Boga. Czas przeznaczony na Różaniec to, moim zdaniem, najlepsza inwestycja! Nie znam też lepszego „ubezpieczenia" w trudnych sytuacjach życia jak właśnie ta modlitwa. I dlatego w październiku zapraszam każdego z Drogich Czytelników do Różańca.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa polityka Jan Paweł II różaniec modlitwa wstawiennicza Matka Teresa z Kalkuty ubezpieczenie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W