Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Kalifat albo śmierć

Aleksandra Bonk

Niezłomni

Historie ludzi niezłomnych, którzy mimo swojej trudnej sytuacji nie zrezygnowali z Chrystusa.Co roku na całym świecie około 170.000 chrześcijan oddaje życie za Chrystusa, a aż ponad 200 mln w 50 krajach świata jest brutalnie prześladowanych za wiarę. Do tych miejsc, zaliczają się również kraje Afryki, takie jak Sudan czy Nigeria. Ekstremistyczne organizacje muzułmańskie sterroryzowały wiele miast i wiosek. Wpatrując się w tak wielkie cierpienie milionów ludzi, mogą rodzić się w nas przeróżne pytania o ich codzienność, o to jak funkcjonują oni w nieprzychylnej rzeczywistości, o to co motywuje ludzi do podjęcia drogi bojowników Boko Haram lub, czy zbrodniarz może się nawrócić i prowadzić nowe życie. Marhjon van Dalen postanowiła zmierzyć się z tematem prześladowań chrześcijan i znaleźć odpowiedzi na te nurtujące i ją pytania.

Książka „Kalifat albo Śmierć” to poruszająca historia chrześcijan, którzy pomimo lęku i prześladowań mężnie świadczą o swojej wierze. To opowieść o miłości silniejszej niż śmierć i pragnieniu normalnego życia większym od strachu. Holenderska dziennikarka, zabiera nas do miejsc, gdzie zwykła codzienność przeplata się z ogromnym cierpieniem. Zaprasza nas do spotkania z ludźmi, którzy wygrali walkę z prześladowcami. W każdej z tych historii widoczna jest niezmierzona dobroć Boga i Jego wszechmocna opieka. Reporterka postanawia pójść o krok dalej, opisując również historię człowieka, który przez trzy lata mordował ludzi dla Boko Haram. Zrezygnował on z pięknego życia, na rzecz niezrozumiałej ideologii. Jednak Bóg nigdy z niego nie zrezygnował. Bahdri po trzech latach spotkał Chrystusa, jednak jego historia jest świadectwem o tym, jak łatwo zapomnieć o wartościach, które kiedyś uznawaliśmy za ważne.

Książka „Kalifat albo Śmierć” to publikacja obok której trudno przejść obojętnie. Nie jest to suchy reportaż, lecz pełna emocji opowieść autorki o przerażającej rzeczywistości, która Europejczyków wprowadza w osłupienie. To historie ludzi niezłomnych, którzy mimo swojej trudnej sytuacji nie zrezygnowali z Chrystusa. W ich życiorysach wyraźnie widać Boże miłosierdzie, którego Pan nikomu nie odmówi. Publikacja Marhjon van Dalen to doskonały środek na obudzenie sumienia i wzmocnienie swojej wiary.

Recenzowana książka "Kalifat albo śmierć", Wydawnictwo Święty Wojciech, jest TUTAJ

Bahdri do dziś ucieka przed organizacjami terrorystycznymi. Niegdyś był jednym z nich – członkiem grupy terrorystycznej Boko Haram. Trzy razy we śnie ukazywał mu się Jezus i nawoływał do nawrócenia, ale Bahdri nie potrafił znaleźć spokoju. Zbyt wiele ofiar miał na sumieniu. Pewnego dnia spotkał Habilę, który nieomal zginął z rąk bojówek terrorystycznych. To, że przeżył, lekarze i on sam uważają za cud. Habila przebaczył swoim oprawcom. To dzięki niemu Bahdri doświadczył łaski przebaczenia i wreszcie odnalazł spokój.


opr. ac/ac 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć Afryka prześladowanie chrześcijan kalifat Boko Haram ekstremistyczne organizacje Marhjon van Dalen
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W