Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Ks. prof. Jan Machniak

RECENZJA - Odpowiedzi na 101 pytań o duchowość w życiu codziennym

W czasach poszukiwań dróg duchowych i konfrontowania różnych duchowości Wydawnictwo WAM zaproponowało swoim czytelnikom niezwykle interesującą książkę bpa Jana Szkodonia pt. "Odpowiedzi na 101 pytań. O duchowość w życiu codziennym". Daje ona odpowiedź na pytania, jakie stawia dziś człowiek zmęczony konsumpcyjnym światem i poszukujący klucza do zrozumienia samego siebie.

Autor książki, bp Jan Szkodoń, jest biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Przez długie lata był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchowym w Krakowie, oraz wykładowcą teologii pastoralnej i teologii duchowości w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Napisał wiele książek podejmujących ważne problemy z życia Kościoła, zagadnienia dotyczące pracy nad sobą, życia sakralnego chrześcijanina, modlitwy i miłości bliźniego.

W książce "Odpowiedzi na 101 pytań. O duchowość w życiu codziennym", bp Jan Szkodoń przedstawia fascynujący temat życia duchowego chrześcijanina. Jest to bogaty świat wewnętrznych przeżyć, które rodzą się w relacji do Boga. Omawia zagadnienia związane z modlitwą, radości i trudności w dialogu z Bogiem, możliwości rozwoju i osiągania mistycznego zjednoczenia z Bogiem. Podejmuje problemy grzechu i możliwości nawrócenia. Pochyla się nad ludzkim cierpieniem, zagadnieniem śmierci i umierania oraz wieczności.

Bp Jan Szkodoń nie unika trudnych pytań, jakimi żyje współczesny Kościół. Mówi o kapłaństwie i celibacie, o nierozerwalności małżeństwa i trudnościach życia we dwoje. Szeroko omawia zagadnienie charyzmatów i ich miejsca we wspólnocie ludu Bożego oraz relację duchowości chrześcijańskiej do innych tradycji duchowych. Rozmawia ze swoim czytelnikiem, wczuwając się w jego sytuację życiową. Mówi językiem prostym i zrozumiałym dla każdego.Bp Jan Szkodoń

Odpowiedzi na 101 pytań o duchowość w życiu codziennym

ISBN: 83-7318-170-9
Copyright © Wydawnictwo WAM 2003
opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość świętość modlitwa wiara rozwój
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W