Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Ciekawostki | Dvd,Mp3 | Ebiznes | Gry komputerowe | Internet | Kościół i Internet | Oprogramowanie | Sprzęt |


Błędy połączeń

Jeśli podczas łączenia z Internetem zamiast danych z Sieci otrzymasz raport o błędzie, zanim skontaktujesz się z dostawcą lub zrezygnujesz z jego usług, sprawdź, na czym polega błąd. Poniżej publikujemy listę tych, które pojawiają się najczęściej.

630 - modem został rozłączony na skutek awarii sprzętu. Oznacza to, że urządzenie jest uszkodzone lub źle zainstalowane (złe sterowniki, techniczna usterka lub niesprawny port na płycie głównej). Aby zlokalizować błąd, należy przeprowadzić diagnostykę modemu (Panelsterownia \ Modemy \ Diagnostyka \ Dodatkowe informacje).

631 - modem został rozłączony przez użytkownika. Ewentualne powody to: uszkodzony kabel, złe skonfigurowanie przez użytkownika, jakiś program przerywa komunikację z urządzeniem. 638 - czas oczekiwania na realizację żądania został przekroczony. Komunikat spowodowany najczęściej usterką centrali telefonicznej lub nieodpowiednim sposobem wybierania numeru (tonowo/impulsowo). Jeżeli numer się nie zgłasza, zalecany jest kontakt z biurem napraw.

650 - lub 651 - serwer zdalnego dostępu nie odpowiada. Usterka leży po stronie serwera i należy się skontaktować z dostawcą usług.

676 - linia telefoniczna jest zajęta. Zła konfiguracja centrali np. ISDN w domu użytkownika lub awaria na łączach. Jeżeli linia będzie zajęta także po wybraniu numeru ze stacjonarnego telefonu, zalecamy kontakt z dostawcą usługi.

680 - brak sygnału wybierania. Błędna konfiguracja urządzenia (impuls/ton) lub źle przyłączona linia.

691 - błędny login i/lub hasło. Jeżeli jesteś pewny, że poprawnie podałeś dane (zwracając uwagę na wielkość liter), może to znaczyć, że awarii uległ serwer autoryzacji - należy się skontaktować z dostawcą usługi.

715 - linia telefoniczna jest złej jakości. Pojawiło się za dużo błędów. Należy się skontaktować z operatorem telekomunikacyjnym i poprosić o sprawdzenie linii telefonicznej pod względem transmisji danych teleinformatycznych.

opr. JU/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: internet telefon Windows komputery Procesor Intel Html Php Cgi Webmaster Domena AMD Linux Nokia audio wedesign poczta elektroniczna MI Explorer gry wojenne piractwo
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W