Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Zmartwychwstanie w ciele

Nie da się oddzielić od człowieka powiązania z otaczającym światem. W takim razie jednak ciało i otaczający świat także musiałby wejść do pozadoczesnego życia, jeśli rzeczywiście człowiek miałby v nim żyć jako człowiek?

Jeżeli przez ciało w sensie Pisma Świętego rozumiemy istotne odniesienie osoby ludzkiej do otoczenia i świata, to zmartwychwstanie w ciele oznacza, że to odniesienie zostanie przywrócone w sposób nowy i pełny. Zmartwychwstanie zmarłych oznacza więc nie tylko osiągnięcia pełni przez jednostkę, ale też dopełnienie całej rzeczywistości. Cały świat i dzieje napełni u końca czasu Duch Boży. Jezus Chrystus przekaże wtedy swoje panowanie Ojcu, i Bóg będzie wszystkim we wszystkich (por. l Kor 15, 28), Panem całej rzeczywistości. Jego chwała napełni wszystko. Wszystko, czego ludzie dokonali w ciągu dziejów świata, zostanie zebrane w wielkim żniwie czasu. Wszystko, co spełnione zostało z miłości, włączone zostanie na zawsze w rzeczywistość, i trwać będzie miłość i jej dzieła.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zmartwychwstanie ciało życie wieczne rzeczy ostateczne ciało uwielbione poradnik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W