Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


WEZWANIE DO MODLITWY I POSTU

(Informacja Biura Prasowego KEP)Ojciec Święty Jan Paweł II przejęty toczącą się w Afganistanie wojną, ciężkim losem milionów ludzi cierpiących z powodu zagrożenia życia, głodu i braku poszanowania podstawowych praw człowieka, wezwał cały Kościół do modlitwy i postu o pokój i sprawiedliwość na świecie.

Piątek, czternasty grudnia br. jest wyznaczonym przez Papieża dla całego Kościoła dniem modlitw do Boga oraz wyrzeczeń w tej intencji.

Biskupi polscy, przyjmując to wezwanie Ojca Świętego, zachęcają, aby w świątyniach, a także w rodzinach dzień 14 grudnia br. stał się czasem modlitwy i postu zgodnie z intencją Jana Pawła II. To zaś, czego się wyrzekniemy w ramach postu, niech będzie przekazane ubogim, zwłaszcza tym, którzy cierpią obecnie w wyniku terroryzmu i wojny.

W tym dniu o godz 21.00 we wszystkich kościołach uderzymy w dzwony. Gorąco wzywamy do włączenia się w modlitewny Apel Jasnogórski, prosząc Królową Pokoju o wstawiennictwo.

Wszystkim zjednoczonym w modlitwie i poście z serca błogosławimy

Podpisali Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi
Obecni na 315. Zebraniu Plenarnym Konferencji
Episkopatu Polski

Jasna Góra, 30 listopada 2001 r.
Warszawa, 6 grudnia 2001 r.
BPKEP 68/12/01


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój modlitwa sprawiedliwość papież post terroryzm Afganistan 14 grudnia dzień modlitwy
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W